http://www.thisiscolossal.com/

Ernest Zacharevic to artysta, który działa przede wszystkim w przestrzeni miejskiej. Jego interaktywny street-art zdążył już zainteresować media z całego świata. Maluje głównie dzieci, wykorzystując istniejące otoczenie jako elementy kompozycji.

REKLAMA
Jego najgłośniejsze prace pochodzą z Malezji, z wyspy Penang. Namalowane przez niego realistycznie dzieci, jadą na pozostawionym przy ścianie rowerze. Pojawiła się dziewczynka siedząca na motorze, a także skacząca na skakance z kabli. Artysta przyznaje, że maluje dzieci po prostu dlatego, że jest mu łatwiej znaleźć modeli skłonnych do robienia głupich min i figur. Lokalizacje swoich prac wcześniej fotografuje. Później dobiera kolory i kąty.
http://www.thisiscolossal.com/
Jego najpopularniejszą pracą okazuje się być właśnie portret dwójki dzieci na rowerze. Podobno to miejsce stało się celem wielu osób podróżujących po Malezji. Ludzie ustawiają się w zabawnych pozach i fotografują się z dziećmi z graffiti.
http://www.thisiscolossal.com/
Prace artysty pojawiły się już w Japonii, Włoszech, Norwegii i na Litwie. Jak prawie każdy artysta ulicy, zostawia po sobie ślad, w każdym miejscu, do którego podróżuje. Ostatnio, jego prace pojawiły się w Singapurze. To miasto raczej nie słynie ze wspierania sztuki ulicy, za malowanie po murach łatwo trafić do więzienia. Tutaj jednak, akcja została zorganizowana legalnie, co złamało kilka barier dla lokalnych artystów.
http://www.thisiscolossal.com/
Ernest Zacharevic, w środowisku jest znany jako ZACHAS. Ma 26 lat i pochodzi z Litwy. Ukończył ASP w Wilnie i wyprowadził się do Londynu poszukując nowych horyzontów. Jego prace można oglądać na jego facebooku. We współpracy z Toyotą, zrealizował serię Protect what's behind you. Bardzo trafiona współpraca.
http://www.thisiscolossal.com/
http://www.thisiscolossal.com/
Zdjęcia pochodzą z www.thisiscolossal.com