Kolekcjonerskie zdjęcia na Allegro. Akcja charytatywna polskich fotografów

Na Allegro trwają aukcje charytatywne, które mają pomóc w pozyskaniu środków potrzebnych do sfinansowania leczenia Natalii Paździerskiej
Na Allegro trwają aukcje charytatywne, które mają pomóc w pozyskaniu środków potrzebnych do sfinansowania leczenia Natalii Paździerskiej Fot. dwaosiem.pl
Rok temu u Natalii Paździerskiej zdiagnozowano bardzo rzadko występującą chorobę – naczyniaka, który umiejscowił się wewnątrz rdzenia kręgowego. Za jego sprawą Natalia doznała porażenia nerwowego i została przykuta do łóżka. W każdej chwili naczyniak może wywołać kolejny krwotok do rdzenia kręgowego, dlatego tak ważne jest, by jak najszybciej zebrać pieniądze potrzebne do sfinansowania skomplikowanej operacji. Pomóc Natalii można np. poprzez udział w aukcjach charytatywnych, na których – z myślą o niej – wystawiono kolekcjonerskie zdjęcia.

Natalia Paździerska ma 28 lat. Do listopada 2012 roku jej życie przebiegało w sposób "standardowy": ukończenie szkoły, praca, kredyt na mieszkanie... Wszystko zmieniło się jednak właśnie rok temu, kiedy Natalia trafiła do szpitala, by usłyszeć od lekarzy, że ma "naczyniaka wewnątrz rdzenia kręgowego z licznymi malformacjami tętniczo-żylnymi (AVM) w odcinku C3-C5 kręgosłupa".

Ponadto powiedziano jej, że naczyniak może zamknąć jedynie skomplikowana operacja embolizacji. Zabieg jest na tyle trudny i ryzykowny, że polscy specjaliści nie chcieli podjąć się jego wykonania (Natalia nie była wówczas jeszcze sparaliżowana, a operacja mogła zakończyć się właśnie paraliżem).

Natalię wypisano więc do domu. W maju 2013 roku ponownie wystąpiło krwawienie do rdzenia kręgowego. Tym razem doszło do porażenia, którego skutkiem jest "bezwład ciała od szyi w dół". Natalia i tak miała szczęście, krwawienie mogło bowiem ją zabić, a ona przeżyła, zachowując dodatkowo możność samodzielnego oddychania. W szpitalu jej stan trochę się poprawił, więc ostrożnie rozpoczęto rehabilitację, która kontynuowana jest do tej pory. Obecnie Natalia mieszka w domu rodziców i jest uzależniona od pomocy bliskich.


W związku z tym, że operacje (potrzeba kilku) wiążą się z dużym ryzykiem, najlepszym rozwiązaniem byłoby wysłanie Natalii do specjalistycznej kliniki we Francji. Problemem są jednak koszty związane z samymi zabiegami (za pierwszy trzeba zapłacić 12 500 euro) oraz medycznym transportem lotniczym (ok. 100 000 zł). Rodzina Natalii nie jest w stanie ich pokryć.

Aukcje na Allegro
W charytatywnym przedsięwzięciu, jakie zorganizowała Fundacja Warsztatów Fotograficznych 2.8, bierze udział 26 fotografów (brat Natalii jest fotografem, stąd taka inicjatywa). W jego ramach można kupić na Allegro oprawione, kolekcjonerskie zdjęcia (cena wywoławcza każdego – 200 zł) w formacie 30*40 cm. Ponadto uruchomiono stronę internetową, na której opisano historię choroby Natalii oraz podano numery kont, gdzie można przekazywać pomoc finansową (prowadzone są przez Fundację Avalon).

Lista wystawionych na Allegro fotografii dostępna jest na stronie serwisu. Poniżej prezentujemy trzy przykładowe zdjęcia:źródło: Fundacja Warsztatów Fotograficznych 2.8
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...