Kim są polscy pedofile? Wcale nie księżmi czy nauczycielami. To częściej... murarze i rolnicy

Najwięcej pedofili w Polsce nie ma żadnego wyuczonego [url=http://http://shutr.bz/196t4hi]zawodu[/url]
Najwięcej pedofili w Polsce nie ma żadnego wyuczonego zawodu fot. shutterstock.com
Kim są polscy pedofile? Dotychczas wielu sądziło, że najwięcej ich wśród katolickich księży, pedagogów a nawet - psychologów dziecięcych. Okazuje się jednak, że dane statystyczne Ministerstwa Sprawiedliwości mówią zupełnie co innego. Najczęściej to osoby bez żadnego wyuczonego zawodu. Głównie murarze, ślusarze i rolnicy. Z tych samych danych dowiadujemy się niestety tez, że średni wyrok za gwałt na małoletnim lub małoletniej wynosi tylko... nieco ponad 5 lat.


Dane na temat skazanych za pedofilie opublikowano na stronach Senatu w zaadresowany do marszałka Bogdana Borusewicza liście podsekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Stanisława Chmielewskiego. Dokładnie raportuje on, jak długie są wyroki dla pedofilów w Polsce oraz jakie zawody wykonywali przed osadzeniem przestępcy.

Jako pierwsi do listu pokazującym prawdę o tym, kim są skazani pedofile w Polsce dotarli dziennikarze z katolickiego portalu fronda.pl.. Pismo jest odpowiedzią na oświadczenie złożone przez senatora Jana Jackowskiego – przedstawia szacunkowe statystyki liczebności rodzimych pedofilii i zestawienie zawodów, jakie wykonują.

Według danych z listopada tego roku w więzieniach osadzonych jest obecnie 1468 skazanych, ale wobec 102 karę wprowadzi się "w dalszej kolejności". Według wspomnianego dokumentu przestępcy, którzy "obcowali płciowo" bądź dopuścili się "innej czynności seksualnej" z osobą poniżej 15-go roku życia, odsiedzą w więzieniu tylko – średnio – 4 lata i 2 miesiące, natomiast ci, którzy zgwałcili małoletniego bądź małoletnią pozostaną w zakładzie karnym ok. 5 lat i 5 miesięcy.


Najciekawsze dane dotyczą jednak tego, kim są skazani pedofile. Aż 900 osób z 1468 osadzonych nie ma żadnego wyuczonego zawodu. Prawie 70 z nich było murarzami, 40 pracowało dorywczo, 30 wykonywało zawód ślusarza, 30 to rolnicy, a 25 mechanicy samochodowi. Jedynie "pojedyncze osoby" wykonywały zawody takie jak inżynier, lekarz, nauczyciel, pedagog, wychowawca czy duchowny kościoła katolickiego.

Oprócz "twardych danych" list pokazuje wady rodzimego systemu penitencjarnego – od 2010 roku kara za pedofilię wynosi od 3 do 15 lat pozbawienia wolności. Pozostaje również pytanie, jak wielu pedofili przebywa nadal na wolności i dla jak wielu nie znaleziono dostatecznej liczby dowodów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta
0 0Przekop mierzei przyciąga turystów. Nie wszyscy się cieszą
0 0Będzie nowy serial w świecie "Star Wars". Jest mroczny zwiastun