Święta pod hasłem "będę grał w grę". Coraz więcej młodych uzależnionych od komputera. Dać im spokój?

Coraz więcej młodych jest uzależnionych od [url=http://tinyurl.com/qfqj4tt]komputerów[/url]
Coraz więcej młodych jest uzależnionych od komputerów fot: Shutterstock.com
Młodzi ludzie spędzą święta przed komputerem? Na pewno wielu - wynika z badań przeprowadzonych przez CBOS na zlecenie Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych. W naszym kraju uzależnionych od internetu jest ponad 100 tysięcy osób, a kolejnych 750 tysięcy jest poważnie zagrożonych.

Według dziennikarzy "Gazety Wyborczej" podczas okresu świątecznego najłatwiej dziecko może się uzależnić od komputera. Jak się dowiadujemy, dzieci grając w gry nie przeszkadzają w przygotowaniach świątecznych. Do tego mają ferie, więc rodzice nie widzą problemu w tym, żeby mogły spędzać czas przed komputerem.

Tymczasem takie podejście może być niebezpieczne dla dzieci. W rozmowie z "Gazetą Wyborczą" psycholog kliniczny Dorota Jabłońska mówi, że tracą na tym więzi rodzinne. – Zastanówmy się, czy naprawdę chcemy mieć "święty spokój", gdy syn czy córka powie nam w te święta "zostaję w domu", kiedy my zaproponujemy wyjście do rodziny, czy na spacer – wskazuje psycholog.

Specjaliści przestrzegają też, że dzieci uzależnione od komputera, gdy odbierze im się ukochany sprzęt, mogą być agresywne: nawet uderzyć rodzica. To niewątpliwie znak, że problem uzależnienia jest poważny i należy zacząć się nim zajmować.

źródło: "Gazeta Wyborcza"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...