Kolejny zamach w Wołgogradzie, nie żyje już 31 osób. Przed Igrzyskami w Soczi terroryści pokazują siłę

W dwóch zamachach bombowych w Wołgogradzie zginęło co najmniej 31 osób.
W dwóch zamachach bombowych w Wołgogradzie zginęło co najmniej 31 osób. Fot. twitter.com/RT_russian
Po wybuchu bomby na dworcu kolejowym w Wołgogradzie doszło do kolejnego zamachu, tym razem w trolejbusie. Zginęło w nim co najmniej 15 osób. Wcześniej 16 osób zginęło, a 50 zostało rannych w zamachu samobójczym na dworcu kolejowym. To już kolejne ataki w tym mieście, który zdaniem wielu ma wywołać poczucie zagrożenia przed Igrzyskami Olimpijskimi w Soczi.


Mimo zwiększonej aktywności policji i innych służb bezpieczeństwa niecałą dobę po zamachu na dworcu kolejowym w Wołgogradzie doszło do kolejnego wybuchu. Zamachowiec samobójca wysadził się w trolejbusie zabijając co najmniej 15 osób. Najprawdopodobniej odpowiedzialność za ten zamach ponosi ta sama islamska organizacja, której członkini wysadziła się na dworcu kolejowym.

Zginęło w nim 15 osób, a kolejne 50 zostało rannych, w tym osiem ciężko. Z relacji świadków, które cytuje agencja Interfax, wynika, że do eksplozji doszło w budynku dworca, w pobliżu bramek do wykrywania metalu znajdujących się tuż przy wejściu. Siłę eksplozji oszacowano na 10 kg trotylu. W jej wyniku z okien wyleciały szyby, naruszony został też sam budynek.


To kolejny z serii ataków terrorystycznych w Rosji. 21 października w autobusie komunikacji miejskiej w Wołgogradzie także wysadziła się kobieta. Wtedy zginęło sześć osób, a 27 zostało rannych. Z kolei w miniony piątek w Piatigorsku w Kraju Krasnodarskim eksplodował samochód zaparkowany przy komendzie policji. Zginęły trzy osoby.


W mediach o zamachach mówi się także w kontekście zaplanowanych na luty 2014 Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi. Niewykluczone, że terroryści chcą pokrzyżować szyki organizatorom i zastraszyć tych, którzy do Soczi się wybierają. W lipcu przywódca islamskich bojowników na Kaukazie Północnym Doku Umarow zaapelował do swoich zwolenników, by zrobili wszystko, by uniemożliwić przeprowadzenie igrzysk. Odwołał też ogłoszone w ubiegłym roku moratorium na ataki na ludność cywilną w Rosji.


Źródło: BBC
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0Skąd ten zachwyt nad Zandbergiem? 12 mocnych cytatów z wystąpienia lidera Lewicy
0 0"Oferta wpłynęła". Schetyna wyjawił, że jest drugi kandydat PO w prawyborach
Żółty Tydzień 0 0Jeden organ, 500 funkcji. Taka jest wątroba. Jakie choroby mogą ją zniszczyć?
0 0Chorujesz na jaskrę i uwielbiasz jogę? To połączenie może nie być dobre dla oczu
WYWIAD 0 0"Zachowanie Klarenbacha było chamskie". Posłanka Wiosny wyjaśnia, dlaczego uparcie chodzi do TVP
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nie chcemy nudy, chcemy DRAMY. Ten odcinek "Rolnik szuka żony" zaspokoił odwieczną ludzką potrzebę
RECENZJA 0 0Bez coming outu Elsy, ale wciąż "ma tę moc". O "Krainie lodu 2" znów będzie głośno