Sylwester przy komputerze to nie wstyd, czyli aż 1/3 Polaków "będzie grać w grę" i spędzi ten czas w internecie

Sylwester przy [url=http://shutr.bz/1cEq3nb]komputerze[/url] to nic złego ani wstydliwego. Robi tak 1/3 Polaków
Sylwester przy komputerze to nic złego ani wstydliwego. Robi tak 1/3 Polaków Fot. shutterstock.com
"Co pan robi w Sylwestra"? – Będę grał w grę – tą odpowiedzią młody chłopak rozbawił setki tysięcy Polaków. Ale to, co niektórym nie mieści się w głowie, czyli impreza przed komputerem, to wcale nie domena tylko nerdów i samotnych dziwaków. Według badań aż 1/3 z nas spędzi Sylwestra przed monitorem. I dobrze – to nic złego.

Niedawno Weronika Lewandowska pisała w naTemat o tym, że denerwuje ją parcie na hucznego Sylwestra. Nic dziwnego, bo ile można gadać o tym, gdzie się pójdzie, jakie ubranie włoży, jaki alkohol wypije i ile fajerwerków wystrzeli. Wiele osób mówi: e tam, noc jak każda inna, nie ma się co napinać.

Część z nich, jak słynny pan z filmiku na YouTube, zostaje przed komputerem, niekoniecznie grając. I grupa ta jest całkiem spora – bo spędzenie Sylwestra przy komputerze deklaruje aż 1/3 Polaków – wynika z badania na zlecenie McCann Worldgroup.

Starsi wolą internet niż imprezy
W ankiecie aż 29 proc. badanych przyznało, że wejść w Nowy Rok wolą w domu, siedząc na portalach społecznościowych – Facebooku czy Twitterze. Ciekawy jest przy tym fakt, że najwięcej osób z tych, które zostaną przy komputerze, to osoby powyżej 65. roku życia – aż 26 proc.! To pokazuje, że internet dla wielu starszych osób stał się miejscem, w którym – to tylko moje przypuszczenie – nie czują się oni już samotni, mogą wtedy z kimś porozmawiać i "bawić się" wirtualnie. I dobrze!

Bo niezależnie od wieku, internet daje sporo możliwości spędzenia Sylwestra. Dla ludzi, którzy nie chcą w tym czasie grać, zostają portale społecznościowe i fora w sieci. Znajoma, która zadeklarowała 30 grudnia, że jutro będzie na Facebooku, mówi mi: – Nie mam zamiaru nawet wyjść spod kołdry. I tak ludzie, których lubię i z którymi rozmawiam, będą w tym czasie na Fejsie.


Impreza na Twitterze
Towarzystwo znaleźć można też na Twitterze. W sieci już znalazłem zaproszenie do Sylwestra na TT:

Nie masz żadnych planów, zostajesz w domu, myślisz sobie "boże to będzie najgorszy sylwester w moim życiu"? Nie martw się :) Wraz z koleżankami wpadłyśmy na pomysł żeby zrobić #SylwesterNaTwitterze będziemy odliczać razem do nowego roku, świetnie się bawić w swoim gronie, bliżej się poznamy. Kup sobie piccolo, przygotuj jedzenie i dołącz do nas! Mam w planach zorganizowanie tinychatu lub konfy na Skype, co wy na to? Żeby tak bliżej spędzić tego sylwestra, rozumiecie na tt będziemy pisać i jeszcze gadać na jakimś czacie. Start planujemy około godziny 20, będziemy sobie składać życzenia, pisać, nie będzie nudno

ZAPRASZAMY WSZYSTKIE OSOBY, KTÓRE NIE BĘDĄ MIAŁY CO ROBIĆ W DOMU.

START: 31 STYCZEŃ 
GODZINA : 20:00
JAK? : DO KAŻDEGO TWEETA
DOPISUJE #SYLWESTERNATWITTERZE I ZACZYNASZ ZABAWE CZYTAJ WIĘCEJ


Co prawda, pomysł ten został rzucony przez użytkownika ze zdjęciem Justina Biebera w profilu, ale może jednak ktoś się skusi. Na pewno to nie jedyna taka zabawa Twitterowa urządzana w Sylwestra.

Chat i forum
Z roku na rok pewnie coraz mniej popularne, ale wciąż obecne, są spotkania internautów na chatach i forach. Niektórzy siadają po prostu z alkoholem przy monitorze i "wspólnie" piją, rozmawiając na chacie czy dyskutując na forum. Nierzadko robi się zawody: kto pierwszy napisze post po 00.00, na chatach jest wspólne odliczanie do Sylwestra i oczywiście noworoczne życzenia. Tylko alkohol i jedzenie trzeba sobie zorganizować samemu. Przeglądając internet wygląda na to, że wiele młodych mam wybiera taką formę spędzania Sylwestra i, oczywiście, wszyscy z klubu złamanych serc.

Kotecek_on18
Z forum.o2.pl

Witam. Ja też mam ten sam problem co wy. Siedzę w domu w sylwestra i pewnie przed komputerem. Nic ciekawego  Jak się komuś nudzi niech do mnie napisze w sylwestra na gg 9428278


basiaa
Z forum.gazeta.pl

maz w pracy na 3 zmiane, mala slodko spi a ja popijam szampana i czatuje 


Emama
Z forum.gazeta.pl

Dzieci spią a ja mam wolny czas na serfowanie po śieci . Wszystkiego najlepszego emamy  


Sylwestrowe granie jest super
Sporą grupą ludzi spędzających e-sylwestra są też, siłą rzeczy, gracze. W World of Warcraft ludzie umawiają się na sylwestrowe sesje, podobnie w innych grach – we wszystkich, gdzie dochodzi do interakcji lub można grać grupami. W WoW urządza się nawet pokazy wirtualnych fajerwerków, tańce czy popijawy. Gdy sam grałem profesjonalnie w jedną ze strzelanin pamiętam, że wiele klanów umawiało się na posiadówki, sylwestrowe mecze, oczywiście wszystko zakrapiane procentami.

W różnych grach administratorzy serwerów urządzają nawet specjalne, sylwestrowe zabawy czy turnieje, w których zawodnicy mogą zdobyć całkiem atrakcyjne nagrody. A część graczy, którzy wolą samotne rozgrywki niż online, szczególnie młodych, traktuje tę noc jako możliwość bezkarnego giercowania od zmierzchu do świtu, bez mamy krzyczącej "idź spać!".

Ja sam tak kiedyś spędziłem kawałek Sylwestra. Gdy jeszcze byłem profesjonalnym graczem, jakkolwiek to brzmi, wróciłem jakoś wcześnie po imprezie do domu – było około drugiej w nocy – i dołączyłem do kolegów z klanu. Razem graliśmy do 4.00 rano, zabawa była przednia. I nikt nie żałował, że w tym czasie nie siedzi na imprezie. Zatem udanej sylwestrowej imprezy lub – jak kto woli – grania w grę.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...