Ucieczka do Haus Bubkevitz

http://www.bubkevitz.de/
Haus Bubkevitz to niewielka agroturystyka, urządzona w starych zabudowaniach gospodarczych na niemieckiej wyspie Rugia, słynącej z miasteczek uzdrowiskowych i wypoczynkowych.


Dość niespodziewanie jednak, zrezygnowano tutaj ze stylizacji rustykalnych i stworzono nowoczesne, proste wnętrza. Miejsce wyróżnia się przede wszystkim intrygującym podejściem do dekoracji.

Reprodukcje klasycznych dzieł sztuki, zamiast wisieć w ramach, zostały przeskalowane i przeniesione na ściany. I tak mamy, moim zdaniem najciekawszą, sypialnię zdominowaną przez American Gothic Granta Wooda, kolejną, w której zadomowił się Młody Zając Albrechta Durera i jadalnię ozdobioną przez reprodukcję dzika Picassa.

W Haus Bubkevitz nie ma połączenia z internetem, ani telewizora. Jest to wymieniane jako zaleta! I chyba słusznie. Zamiast odpoczywać oglądając RTL można skorzystać z sauny, lub po prostu nie rozpraszając się niczym porozmawiać, poczytać i pomarzyć.Agroturystyka znajduje się w starym sadzie i jest otoczona ze wszystkich stron naturą. Wszędzie jest daleko, nawet nad morze. I dobrze. To miejsce ewidentnie przeznaczone dla tych, którym marzy się ucieczka. Ci, którzy jednak dobrze czują się w wielkim mieście, niech zwrócą uwagę po prostu na wnętrza. To dość mocny pomysł - zdominować wnętrze sztuką bez użycia ram i płótna.Więcej zdjęć, oraz informacji (po niemiecku) można znaleźć na stronie Haus Bubkevitz.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0"Ostatnio pytali o trolle Ziobry". Uczy WOS-u w podstawówce i tak ocenia świadomość 14-latków
WYBORY2019 0 0W mediach Rydzyka przedwyborczy post. "Wystarczy nie jeść dzień, żeby uchronić ojczyznę przed złem"
WYBORY2019 0 0Ujawniono, że PO zamówiła własny sondaż. Jego wyniki są wyjątkowo ciekawe
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Zaskoczenie w porcie w Gdyni. Amerykańskie czołgi... wracają do USA