Pod bambusowym dachem

©Hiroyuki Oki dla Vo Trong Nghia Architects www.votrongnghia.com
Vo Trong Nghia Architects to pracownia założona w Ho Chi Minh, w Wietnamie. W ich szeregach pracuje ponad 40 architektów, inżynierów i konstruktorów o międzynarodowych korzeniach i wpływach. Wspólnie tworzą projekty komercyjne i mieszkalne.


Charakterystyczną cechą ich prac jest przywiązanie do lokalnych, tradycyjnie wykorzystywanych materiałów. Eksperymentują z formami, wykorzystują naturalne światło, wodę i wiatr, starając się tworzyć ekologiczną architekturę na miarę XXI wieku, wciąż dbając o zachowanie charakterystycznej, azjatyckiej formy ekspresji.


Kontum Indochine Café to kawiarnia należąca do luksusowego hotelu. Podczas większych imprez zamienia się w część zewnętrzną sali bankietowej. Zbudowana na otoczonym wodą tarasie, oprócz cienia i schronienia ma zapewniać gościom jak najlepsze widoki na otaczające, naturalne krajobrazy.


Struktura jest niezabudowana, otwarta, ale jednocześnie dość sprytnie zaprojektowana, by instalowanie klimatyzacji było zbędne. W cieniu bambusowych filarów, można naturalnie się schłodzić i odpocząć. Ich forma jest inspirowana tradycyjnymi, wietnamskimi koszami rybackimi, a na całą strukturę składa się ich aż 15. Kawiarnia, chociaż nieosłonięta jest w pełni odporna, nawet na tropikalne ulewy, charakterystyczne dla klimatu Wietnamu.


Studio odpowiedzialne za projekt, w swoim portfolio ma w większości projekty naprawdę wyjątkowe, dla europejczyka przyzwyczajonego do betonu. Warto zajrzeć na ich stronę.

Zdjęcia: Hiroyuki Oki

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

TYLKO W NATEMAT

0 0"Znajomi mi wyjaśnili". Kaczyński popłynął mówiąc o dzieciach – lekarka obala jego teorię
WYWIAD 0 0"Upadek poczucia humoru". Andrzej Mleczko odpowiada na awanturę wokół ostatniego rysunku
0 0"Kapelani zamiast personelu". Ten lekarz stworzył grupę, która tropi patologie w szpitalach
Coca-Cola 0 0Jak uczyć dzieci chronić środowisko, czyli czy najmłodsze pokolenie uratuje świat
Samsung 0 0Jak żyć szybko i nie zwariować? Oto gadżety, które ci w tym pomogą
0 0Będzie nowe państwo w Unii Europejskiej? Tusk dał zielone światło
0 0Poruszający apel Strzembosza. Chce od premiera męskiej decyzji ws. Ziobry