Pod bambusowym dachem

©Hiroyuki Oki dla Vo Trong Nghia Architects www.votrongnghia.com
Vo Trong Nghia Architects to pracownia założona w Ho Chi Minh, w Wietnamie. W ich szeregach pracuje ponad 40 architektów, inżynierów i konstruktorów o międzynarodowych korzeniach i wpływach. Wspólnie tworzą projekty komercyjne i mieszkalne.


Charakterystyczną cechą ich prac jest przywiązanie do lokalnych, tradycyjnie wykorzystywanych materiałów. Eksperymentują z formami, wykorzystują naturalne światło, wodę i wiatr, starając się tworzyć ekologiczną architekturę na miarę XXI wieku, wciąż dbając o zachowanie charakterystycznej, azjatyckiej formy ekspresji.


Kontum Indochine Café to kawiarnia należąca do luksusowego hotelu. Podczas większych imprez zamienia się w część zewnętrzną sali bankietowej. Zbudowana na otoczonym wodą tarasie, oprócz cienia i schronienia ma zapewniać gościom jak najlepsze widoki na otaczające, naturalne krajobrazy.


Struktura jest niezabudowana, otwarta, ale jednocześnie dość sprytnie zaprojektowana, by instalowanie klimatyzacji było zbędne. W cieniu bambusowych filarów, można naturalnie się schłodzić i odpocząć. Ich forma jest inspirowana tradycyjnymi, wietnamskimi koszami rybackimi, a na całą strukturę składa się ich aż 15. Kawiarnia, chociaż nieosłonięta jest w pełni odporna, nawet na tropikalne ulewy, charakterystyczne dla klimatu Wietnamu.


Studio odpowiedzialne za projekt, w swoim portfolio ma w większości projekty naprawdę wyjątkowe, dla europejczyka przyzwyczajonego do betonu. Warto zajrzeć na ich stronę.

Zdjęcia: Hiroyuki Oki

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Meghan i Harry szczerzy do bólu. Ten wywiad poruszył Brytyjczyków, ale nie wszystkim się spodobał
0 0"World of Fire" z Wichłacz i Kotem. Serial BBC pokazuje wojenny koszmar nie tylko Polaków
0 0W Polsce tego filmu ludzie boją się jak ognia. Widziałem "Malowanego ptaka" i już wiem dlaczego

POLECAMY

HYDEPARK 0 0Maciej Stuhr kończy 44 lata. I właśnie z tej okazji dał bardzo szczery wywiad
0 0Tak się rozjeżdża konkurencję. Po takiej zapowiedzi serwisu Disney+ Netflix może się bać

TRAGEDIA W WARSZAWIE

FELIETON 0 0Ilu ludzi ma jeszcze zginąć na pasach? Posłowie, przestańcie się bać kierowców!
POLECAMY 0 0Tak Kaczyński traci władzę. Po wyborach dostał dwa potężne ciosy