"Gazeta Polska" demaskuje Donatana. "Panslawista, wpisuje się w strategię Rosji"

Według Piotra Lisiewicza Donatan to "nowa ruska ściema"
Według Piotra Lisiewicza Donatan to "nowa ruska ściema" Fot. UrbanRecTv / youtube.com
Kojarzycie Donatana i jego przebój "My, Słowianie"? Pewnie tak. A czy jesteście świadomi, że Donatan jest propagatorem antypolskiego panslawizmu, który służy interesom Rosji? Pewnie nie. Tymczasem, jak przekonuje publicysta "Gazety Polskiej", Donatan to "nowa ruska ściema".


W swoim najświeższym tekście, który przeczytać można na łamach serwisu Niezalezna.pl, Piotr Lisiewicz zauważył, że w ostatnich latach polscy raperzy coraz chętniej sięgają po tematy patriotyczne, wychwalając tzw. żołnierzy wyklętych, powstańców warszawskich, Armię Krajową czy Narodowe Siły Zbrojne. Ich przekaz trafia do tysięcy młodych ludzi, więc antypolsko nastawione władze nie mogą bagatelizować tego nurtu.

Stąd też, jak przekonuje Lisiewicz, TVN lansuje usilnie Donatana, "wielbiciela słowiańskich biustów, a przy okazji Armii Czerwonej", który sprytnie stara się przeciągnąć młodzież z rapowego obozu patriotycznego na stronę antypolskiego panslawizmu.

Lisiewicz przypomniał, że 29-letni Donatan przez osiem lat mieszkał w Rosji. Co więcej, w wywiadach mówił o "żołnierzach rosyjskich, którzy zginęli, wypierając wojska niemieckie z Polski", oraz fotografował się w ubraniach ozdobionych sierpem i młotem. Nie stronił też od przypisywania polskiej kulturze wschodnich, niezwiązanych z katolicyzmem korzeni.

Piotr Lisiewicz

Panslawizm, którego wyrazicielem w rozrywkowej formie jest Donatan, był od XIX w. używany przez Moskwę do walki z niepodległościowymi aspiracjami Polski. W gruncie rzeczy każde pokolenie polskich patriotów już od powstania styczniowego miało do czynienia z próbą wciśnięcia mu panslawistycznych Donatanów, próbujących zastąpić patriotyzm polski słowiańskim. CZYTAJ WIĘCEJ


Czytając te słowa, myślicie o ogarniętych antyrosyjską obsesją "oszołomach z 'Gazety Polskiej'", którzy wszędzie widzą agenturalne macki? Lisiewicz przewidział taką reakcję. Dlatego podkreślił, że nie twierdzi, iż Donatan (czy Jerzy Owsiak) jest rosyjskim agentem. – Stwierdzam tylko, że obaj idealnie wpisują się w rosyjską strategię, lansowani są przez promoskiewskie media, szkodzą zaś tym, którzy są dla establishmentu niebezpieczni – napisał publicysta "Gazety Polskiej".
źródło: Niezalezna.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Ambasada w Szwecji Nobla dla Tokarczuk prawie nie dostrzegła. Nasza dyplomacja znowu zawiodła
0 0"My Kaszubi...". Tusk na pożegnanie z RE powiedział kilka słów od serca

DADHERO.PL

0 0Nie masz pojęcia, jak wychować swoją córkę? Tato, oto 10 złotych rad specjalnie dla Ciebie
0 0Dobry zegarek nie musi być "Swiss Made". Fajne czasomierze powstają i w innych krajach Europy
DZIEJE SIĘ 0 0Tusk kandydatem na nowe prestiżowe stanowisko europejskie
0 0"Schetyna nam władzy nie odda". Mucha coraz mocniej uderza w lidera PO
Jaguar 0 0Duży, dostojny i w świetnej cenie. Tego SUV-a kupisz już za 1452 zł netto miesięcznie

NA ŚWIECIE

0 0Podobno w domu jest spokój. Do nowego Sejmu weszli ojciec oraz syn – i są w różnych partiach!
0 0"Jestem skłonny startować w wyborach na szefa PO". Pierwszy polityk rzuca wyzwanie Schetynie
MOTO 0 0Czy McLaren naprawdę jest tak kosmiczny, jak wygląda? W środku od razu zaskakuje jedna rzecz
POPKULTURA 0 0Zepsuliście mi serial, na który czekałam! "Batwoman" miała być hitem, a jest porażką