Mini-przewodnik po Sztokholmie, cz.1 hotele

www.scandichotels.com/Hotels/.../Grand-Central/
Sztokholm to piękne miasto, do którego można dolecieć z Warszawy i Krakowa w około dwie godziny. Często za naprawdę niewielkie pieniądze. Dziś piszemy o kilku najciekawszych hotelach, w których warto spędzić noc odwiedzając stolicę Szwecji.Miasto jest położone nad Morzem Bałtyckim, nad zatoką Saltsjön oraz na 14 wyspach, które połączone są ze sobą w sumie 53 mostami. Klimat jest nieco bardziej surowy niż w centralnej Polsce, przede wszystkim ze względu na wiatr wiejący od morza. Sztokholm jest zabudowany piękną, autentyczną architekturą, szczególnie elegancką w centrum miasta. Oprócz zabytków, warto odwiedzić liczne muzea, ciekawe galerie, restauracje, kawiarnie i sklepy. O nich jutro i pojutrze.


Klimatyczne Story Hotels

Story to butikowy hotel zaprojektowany przez znane, lokalne studio Koncept. Założeniem właścicieli było stworzyć przytulne miejsce, w którym panuje niezobowiązujący, przyjazny, ale jednocześnie elegancki i wyjątkowy klimat. Udało się. Pierwszy Story Hotel szybko doczekał się rodzeństwa. Do wyboru są więc dwie, świetne lokalizacje.


Riddargatan 6, Sztokholm
Signalfbriken, Torget 1, Sztokholm
Designerski Nordic Lights

Nordic Light Hotel należy do prestiżowej grupy najpiękniejszych hoteli świata Design Hotels. W 2008, 2009 i 2010 roku został uznany za najlepszy hotel butikowy w Szwecji. W hotelu organizowane są liczne wystawy i wydarzenia kulturalne, najczęściej związane właśnie z designem. Wnętrza są tam raczej minimalistyczne, proste, utrzymane w bieli. Nazwa jednak nie wzięła się znikąd. Wyjątkowość hotelu polega na dość nietypowym podejściu do oświetlenia. O co dokładnie chodzi? Zobaczcie po prostu zdjęcia.


Vasaplan 7, SztokholmLuksusowy Scandic Grand Central

Znajduje się w budynku z 1880 roku, bardzo blisko lotniska Arlanda i Dworca Centralnego. To niesamowicie eleganckie miejsce. Pokoje zaprojektowane są z ogromną klasą. Nie ma mowy o rażącym w oczy przepychu, ale można bezpiecznie założyć, że wszelkie kaprysy gości zostaną tutaj spełnione. Sauna? Jest. Siłownia? Oczywiście. Hotelowa restauracja jest znana ze świetnego jedzenia, które łączy w sobie tradycje szwedzką i francuską. Fantastyczne miejskie widoki.

Kungsgatan 70, Sztokholm

Jumbostay, dla samolotowych geeków

Na koniec - ciekawostka. Dla tych, którzy najchętniej nie wysiadaliby z samolotu, na lotnisku Arlanda, został otwarty Hotel Jumbo Stay, który urządzono w... starym samolocie jumbo-jet. Znajduje się tam także kawiarnia, a w przyszłości na jednym ze skrzydeł zostanie otwarty taras. Ci, którzy chcieliby spędzić trochę czasu w kokpicie mogą zarezerwować sobie urządzony tam pokój i spędzić noc oglądając startujące i lądujące samoloty. Ceny są dość rozsądne.

Jumbovägen 4, Sztokholm Arlanda