Brytyjka trafi za kraty bo trollowała na Facebooku... samą siebie

[url=http://shutr.bz/LHBuQQ]Sąd[/url] skazał młodą kobietę za trollowanie w internecie. Obrażała komentarzami... samą siebie.
Sąd skazał młodą kobietę za trollowanie w internecie. Obrażała komentarzami... samą siebie. Fot. Shutterstock.com
Szeroko pojęta przemoc w sieci jest problemem na całym świecie i z pewnością należy z nią ostro walczyć. W Wielkiej Brytanii uznano, że trzeba być w tej walce tak bezpardonowym, iż sąd wysłał za kratki kobietę, która w sieci szkalowała... samą siebie.


To nie żart. Michelle Chapman została przez brytyjski sąd skazana na dwadzieścia miesięcy pozbawienia wolności za to, iż tworzyła fałszywe profile facebookowe i następnie wykorzystywała je do tego, by w obraźliwy sposób komentować treści na swoim prawdziwym koncie na Facebooku. I pewnie wymiar sprawiedliwości nie poświęciłby temu zbytniej uwagi lub skierował 24-latkę na leczenie psychiatryczne, gdyby nie fakt, iż o wulgarne wpisy zaczęto podejrzewać jej ojca i macochę.

Byli oni przesłuchiwani przez policję, a macocha ostatecznie trafiła nawet do aresztu. Dopiero wówczas śledztwo zaczęto kierować ku podejrzeniu, iż na Facebooku Michelle nęka sama siebie. Działała z premedytacją tak, by wyglądało na to, że rodzice uwzięli się na nią i na Facebooku nie dawali żyć przez prawie pół roku na przełomie 2011 i 2012 roku.

Ujawniono to jednak dopiero po zatrzymaniu macochy Michelle Chapman. Wtedy brytyjskim śledczym przyszło do głowy, by kolejne nic nie wnoszące do sprawy przesłuchania i konfrontacje uzupełnić ekspertyzą techników kryminalistyki informatycznej. Oni nie mieli tymczasem żadnych wątpliwości, że to młoda Brytyjka była jedyną autorką obraźliwych wpisów. Wówczas Chapman natychmiast sama przyznała się do wszystkiego.Źródło: HuffingtonPost.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...