Na Eurowizję 2014 pojadą Donatan i Cleo? Czekają na propozycję od TVP

Donatan i Cleo pojadą na Eurowizję?
Donatan i Cleo pojadą na Eurowizję? zrzut ekranu youtube.com/watch?v=rr1DSgjhRqE
Czy Donatan i Cleo wezmą w tym roku udział w konkursie Eurowizji? W sieci pojawiła się właśnie anglojęzyczna wersja ich hitu "My Słowianie". Wcześniej ten ceniony producent muzyczny deklarował, że on i jego wokalistka przyjęliby propozycję, gdyby taka padła. Czy TVP, po trzech latach nieobecności na konkursie, zdecyduje się pokazać widzom słowiańską siłę?


Po trzech latach nieobecności Polska wraca na Eurowizję. Wyłonieniem reprezentanta zajmie się TVP, ale już teraz pojawiają się spekulacje, kto mógłby wziąć udział w konkursie. Wśród typowanych muzyków najczęściej pojawiają się Donatan i Cleo, znani z piosenki "My Słowianie", która ma już ponad 37 mln odsłon na YouTubie.

9 lutego o 9 rano w telewizji muzycznej VIVA odbyła się premiera anglojęzycznej wersji piosenki (teledysk można zobaczyć tutaj, usunięto go ze strony YouTube). Wg ekspertów "Slavic Girls" miałaby szansę na miejsce w głównym konkursie.


Donatan i Cleo zostali już zauważeni w Niemczech i Anglii, pisało o nich BBC. Tegoroczne zwycięstwo w konkursie byłoby ciekawym kołem w historii polskiego uczestnictwa w Eurowizji – mija bowiem równo 20 lat od epokowego występu Edyty Górniak, która za piosenkę "To nie ja" zdobyła drugie miejsce.

Nadzieję na sukces rozbudził także zespół "Ich Troje", który w 2003 roku zajął zaszczytne, siódme miejsce za anty-ksenofobiczną piosenkę "Keine Grenzen". Donatan już zdążył zapowiedzieć, że z chęcią weźmie udział w konkursie. Jednak "nigdy nie wychodzi z propozycjami, tylko na nie czeka".Źródło:muzyka.onet.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...