Polska firma powalczy z Twitterem. PESA nominowana do nagrody dziennika "Financial Times"

Bydgoska PESA została nominowana do nagrody dziennika "Financial Times"
Bydgoska PESA została nominowana do nagrody dziennika "Financial Times" Fot. Łukasz Nowaczyk / Agencja Gazeta
Bydgoska PESA została dostrzeżona w Europie, i to nie przez byle kogo. Polska firma znalazła się w gronie nominowanych do nagrody ekonomicznej dziennika "Financial Times" i spółki ArcelorMittal. W kategorii "Przedsiębiorczość" PESA powalczy m.in. z Twitterem.


PESA jest pierwszą firmą z regionu Europy Środkowo-Wschodniej, która otrzymała nominację do nagrody Boldness in Business, przyznawanej przez prestiżowy dziennik "Financial Times" oraz firmę ArcelorMittal, największego na świecie producenta stali.

W kategorii "Przedsiębiorczość" ("Entrepreneurship") PESA powalczy z Twitterem, serwisem internetowym Airbnb, poprzez który można rezerwować noclegi, amerykańskim koncernem naftowym Continental Resources, firmą Splunk oraz aplikacją mobilną Uber, umożliwiającą wynajmowanie samochodów.

PESA

Polska firma z siedzibą w Bydgoszczy produkująca oraz remontująca pojazdy szynowe dla transportu kolejowego (m.in. lokomotywy, zespoły trakcyjne, wagony) jak i miejskiego (tramwaje).

za Wikipedią

Jan Cieński, polski korespondent "Financial Times", który wskazuje kandydatów do otrzymania nominacji z regionu Europy Środkowo-Wschodniej, przyznał portalowi Gazeta.pl, że jest nieco zaskoczony decyzją jury. Według niego PESA zasłużyła jednak na to, by znaleźć się w gronie nominowanych. – Jest świetnym przykładem, że transformacja nie musi skończyć się klęską. Przecież ta firma została zbudowana na gruzach socjalistycznego przedsiębiorstwa i dzisiaj konkuruje z największymi, jak równy z równym – powiedział Cieński.


Firmę PESA doceniają też nasi sąsiedzi. I to z obydwu stron: niemiecki Deutsche Bahn zamówił 470 pociągów, a w 2013 roku 120 tramwajów zamówiła Rosja.źródło: Gazeta.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Piknik, różowe włosy, internetowy detoks. [/b] Oto 30 rzeczy, które powinno się zrobić w lato chociaż raz
ALEKSANDRA GERSZ

Piknik, różowe włosy, internetowy detoks. Oto 30 rzeczy, które powinno się zrobić w lato chociaż raz

[b]Hans Solo kontratakuje! [/b] Raper z Pięć Dwa i członek Luxtorpedy o kondycji swojego serca i słuchu
WYWIAD

Hans Solo kontratakuje! Raper z Pięć Dwa i członek Luxtorpedy o kondycji swojego serca i słuchu

Marcin PonikowskiMarcin Ponikowski

Jim Jarmusch jeszcze nigdy nie był tak krytyczny wobec popkultury, swojej ojczyzny, kondycji planety, człowieka i jego ikon, a przede wszystkim względem swoich popularnych kolegów z branży. Wszyscy ci, którzy odsądzają go za film o zombie od czci i wiary w filmowy kunszt, powinni oglądnąć obraz jeszcze raz. Z potrójnym przymrużeniem oka.

MARSZ RÓWNOŚCI W BIAŁYMSTOKU

REAKCJE NA PRZEMOC I AGRESJĘ