Jest kara dla Legii za mecz z Jagiellonią. Zapłacą ogromną karę i stracą punkty w lidze

Legia dostała karę za zamieszki w meczu z Jagiellonią. Walkower, zamknięcie stadionu na jeden mecz i grzywna
Legia dostała karę za zamieszki w meczu z Jagiellonią. Walkower, zamknięcie stadionu na jeden mecz i grzywna Fot. Kuba Atys /Agencja Gazeta
Ekstraklasa podjęła decyzję o ukaraniu Legii Warszawa za zamieszki podczas meczu z Jagiellonią Białystok. W pierwszej kolejności Legia za karę oddaje tamten mecz walkowerem, a do tego na jeden mecz - z Wisłą - będzie miała zamknięty stadion. Nie obyło się też bez kary finansowej.

Dawno już nie było takich zamieszek w polskim futbolu, jak podczas meczu Legii z Jagiellonią. Ponieważ mecz odbywał się w Warszawie, to za bałagan odpowiada stołeczny klub. Komisja Ligi postanowiła nałożyć na Legię ostre kary, by pokazać, że nie toleruje takich zachowań kibiców.


Przede wszystkim, mecz z Jagiellonią Legia oddaje walkowerem. Tym samym traci 3 punkty w lidze, ale i tak zachowa pozycję lidera Ekstraklasy. Wisła Kraków na drugim miejscu traci do Legii 6 punktów. Druga część kary to zamknięcie stadionu na mecz właśnie z Wisłą. Trzecia zaś, zapewne najbardziej dotkliwa, to grzywna - 100 tysięcy złotych. Prezes klubu Bogusław Leśnodorski krótko skwitował tę sytuację:

Przypomnijmy, że mecz Legia - Jagiellonia z powodu ostrych zamieszek między kibicami musiał zostać przerwany w połowie. Incydent ten podzielił nawet fanów drużyny. Najzagorzalsi kibole twierdzą, że nie ma się czym przejmować, bo taka jest piłka nożna i jej otoczka na całym świecie. Znacznie więcej osób mówi jednak, że z takim zachowaniem na stadionach trzeba wreszcie skończyć.

Źródło: Ekstraklasa.net
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...