Aleksander Kwaśniewski startuje do europarlamentu. Wcześniej nazywał się Dariusz i był karany

Dziennikarze portalu Gazeta.pl twierdzą, że Aleksander Kwaśniewski z podkarpackiej listy Europy Plus miał niegdyś na imię Dariusz i został skazany za przekroczenie uprawnień i działanie na szkodę skarbu państwa i gminy
Dziennikarze portalu Gazeta.pl twierdzą, że Aleksander Kwaśniewski z podkarpackiej listy Europy Plus miał niegdyś na imię Dariusz i został skazany za przekroczenie uprawnień i działanie na szkodę skarbu państwa i gminy Fot. europaplustwojruch.org
Z podkarpackiej listy Europy Plus–Twojego Ruchu w wyborach do Parlamentu Europejskiego ma wystartować Aleksander Kwaśniewski. Nie chodzi jednak o byłego prezydenta, który choć wspiera Europę Plus swoim wizerunkiem, to do europarlamentu się nie wybiera. Portal Gazeta.pl ustalił, że podkarpacki Aleksander Kwaśniewski miał niegdyś na imię Dariusz, był wójtem gminy Głowaczów i został w 2001 roku skazany prawomocnym wyrokiem sądu za „przekroczenie uprawnień i działanie na szkodę skarbu państwa i gminy”.


Co ciekawe, ten mniej znany Aleksander Kwaśniewski mieszka pod Warszawą, a nie na Podkarpaciu. Gmina Głowaczów, którą niegdyś niezbyt gospodarnie zarządzał, jest natomiast położona pod Radomiem.

Z ustaleń portalu Gazeta.pl wynika, że wyrok z 2001 roku nieco skomplikował karierę polityczną pana Dariusza, ponieważ nałożył na niego 8-letni zakaz zajmowania stanowisk w samorządzie terytorialnym oraz innych funkcji związanych z odpowiedzialnością za mienie publiczne. Kwaśniewski nie poddał się jednak, ubiegając się później o miejsce w radomskiej radzie miasta z listy Samoobrony. Teraz za cel obrał sobie Parlament Europejski.

Marta Niewczas, przewodnicząca podkarpackich struktur Twojego Ruchu i „jedynka” na tamtejszej liście Europy Plus, zapewniła dziennikarzy, że nie miała pojęcia o zagmatwanej przeszłości Kwaśniewskiego, który nie poinformował jej ani o wyroku, ani o zmianie imienia. Niewczas zaznaczyła, że jeśli ich ustalenia zostaną potwierdzone, to Kwaśniewski straci miejsce na liście Europy Plus.

– Dopóki jestem szefową partii w regionie, żadna osoba, która miała w przeszłości konflikt z prawem, na naszej liście się nie znajdzie – oświadczyła Niewczas.


źródło: Gazeta.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki