Tesco wyjaśnia: "Nad przymierzalnią nie ma kamery, to nieporozumienie"

Zdjęcie, jakie opublikowano na blogu Pin i Zielony. Tesco zapewnia, że widać na nim instalację, do której nie przymocowano głowicy kamery
Zdjęcie, jakie opublikowano na blogu Pin i Zielony. Tesco zapewnia, że widać na nim instalację, do której nie przymocowano głowicy kamery Fot. pinizielony.net / Tesco Polska
Na pewnym blogu napisano ostatnio, że w jednym ze sklepów sieci Tesco kamera monitoringu umieszczona jest nad przymierzalnią i być może służy ochronie do podglądania roznegliżowanych klientek. O wpisie, do którego dołączono zdjęcia, zrobiło się głośno, więc poprosiliśmy Tesco o wyjaśnienie sprawy. Biuro Prasowe Tesco Polska przekonuje, że doszło do nieporozumienia.


Sieć Tesco, odnosząc się do wpisu opublikowanego na blogu Pin i Zielony, oświadczyła, że na zdjęciach widoczna jest sama instalacja, do której można zamontować głowicę kamery, a nie sprawna kamera.

Biuro Prasowe Tesco Polska

W tym przypadku mamy do czynienia z nieporozumieniem, ponieważ nad przymierzalnią nie ma kamery, zaś sama instalacja. Wymieniony sklep został wyremontowany, w wyniku czego zmieniło się położenie niektórych działów - w tym działu odzieżowego. W wyniku zmiany położenia działu odzieżowego kamera, która znajdowałaby się nad przymierzalnią została zdjęta. Zdjęcia zamieszczone na blogu pinizielony.net przedstawiają samą instalację, czyli uchwyt bez głowicy kamery.


Aby udowodnić swoje stanowisko, Tesco przysłało dwie fotografie. Pierwsza pochodzi z blogu Pin i Zielony i przedstawia instalację znajdująca się nad przymierzalnią. Na drugiej – jak tłumaczy Tesco – widać instalację z zamontowaną głowicą kamery, która wisi nad główną aleją sklepu.


Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Bella Happy Pants 0 0Wiedza ratuje życie. Tych lekcji z pierwszej pomocy nie możesz pominąć
Subway 0 0Subway przyjazny weganom? Znana sieć podąża za trendami i mocno rozszerza menu
ASZdziennikTefal 0 0Oszustwo w akcji sprzątania parków narodowych. Mieli posprzątać tylko jeden, posprzątają wszystkie
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Przez WOT poczuliśmy się jak śmiecie". Żołnierz mówi, dlaczego jego koledzy rezygnują z wojska
0 0Piękny gest amerykańskiego aktora wobec Piotra Woźniaka-Staraka w Gdyni
0 0Zabawna wpadka Kożuchowskiej. Przyjęła oświadczyny na czerwonym dywanie
0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze