Kuba Błaszczykowski pomógł choremu chłopcu. Ofiarował 250 tys. złotych

Jakub Błaszczykowski przekazał na leczenie Dominika około 250 tysięcy złotych
Jakub Błaszczykowski przekazał na leczenie Dominika około 250 tysięcy złotych Fot. Dominik Młynkowiak / Facebook.com
11-letni Dominik Młynkowiak cierpi na nerwiaka płodowego, nowotwór złośliwy, którego leczenie jest niezwykle kosztowne. To właśnie brak wystarczającej ilości pieniędzy był do tej pory jednym z największych zmartwień rodziców chłopca, którzy nie mogli sfinansować drogiej terapii. Z pomocą przyszli jednak darczyńcy. Dzięki nim udało się zebrać 360 tys. złotych. Większość tej kwoty przekazał Jakub Błaszczykowski. – Pan Kuba zrobił nam ogromną niespodziankę i sprawił wiele radości, już od dłuższego czasu nas wspiera i pomaga – napisała matka Dominika.


Błaszczykowski poznał Dominika w listopadzie ubiegłego roku, gdy przebywających na zgrupowaniu reprezentacji piłkarzy odwiedziły chore dzieci. Dominik nie mógł wówczas opuścić szpitala, więc to zawodnik Borussi Dortmund pojechał do niego. Wizytę Błaszczykowskiego uwieczniono na zdjęciach, które opublikowano na facebookowym profilu chłopca.

Terapia, która może uratować Dominikowi życie, nie jest finansowana przez NFZ, więc rodzice Dominika postanowili zebrać pieniądze na własną rękę, korzystając z pomocy fundacji "Zdążyć z Pomocą", i opłacić nimi leczenie w niemieckiej klinice. Koszty leczenia to co najmniej 360 tysięcy złotych. Tyle właśnie udało się zebrać, o czym mama Dominika poinformowała na Facebooku.

Jednym z najhojniejszych darczyńców był Jakub Błaszczykowski.

Małgorzta Młynkowiak

Chciałam wam kochani powiedzieć coś wspaniałego, ogromną kwotą konto Dominika zasilił wspaniały Pan Kuba Błaszczykowski, kwota ta uzupełniła brakujące 2/3 kwoty, która umożliwi rozpoczęcie terapii. Pan Kuba zrobił nam ogromną niespodziankę i sprawił wiele radości, już od dłuższego czasu nas wspiera i pomaga.

Bardzo się cieszymy, że mieliśmy okazje Go poznać, to naprawdę wspaniały człowiek, zawsze pamięta o Dominiku, choć widzieliśmy się tylko raz. Zawsze znajdzie czas, by napisać sms-a do nas, zapytać małego, jak się czuje. Bardzo jesteśmy Mu wdzięczni, to dla nas wielki zaszczyt. Zdajemy sobie sprawę że takich dzieci jak Dominik jest wiele, dlatego tym większa jest nasz wdzięczność, że postanowił pomóc właśnie nam.

Piszę to, choć Kuba nie bardzo chciał, żeby o tym mówić, nie mogłam jednak tak tego zostawić. KUBA BARDZO CI DZIĘKUJĘ CZYTAJ WIĘCEJ


Z wpisu wynika więc, że Błaszczykowski przekazał około 250 tysięcy złotych. Teraz rodzina czeka na wyznaczenie daty rozpoczęcia terapii. Z historią Dominika można się zapoznać na jego stronie internetowej.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...