Koniec legendarnej marki Nokia. Nazwa zmieni się na Microsoft Mobile Oy

[url=http://shutr.bz/1jyplI0]Koniec[/url] legendarnej marki Nokia. Nazwa zmieni się na Microsoft Mobile Oy
Koniec legendarnej marki Nokia. Nazwa zmieni się na Microsoft Mobile Oy Shutterstock.com
Marka, która dla wielu była ikoną świata telefonów komórkowych, znika z rynku. Microsoft ma zamienić Nokię na Microsoft Mobile Oy. To efekt przejęcia fińskiego producenta telefonów przez amerykańskiego potentata.


Microsoft stanie się właścicielem najważniejszej części firmy Nokia, czyli produkcji urządzeń i usługami. Transakcja warta 7,2 mld dolarów ciągnęła się od września 2013 roku i zapowiadano, że jej finał będziemy oglądać już w marcu. Po drodze pojawiły się jednak problemy związane z ochroną konkurencji i konsumenta.

Microsoft przejmie ponad 30 tys. pracowników Nokii, a na czele powstającego właśnie działu urządzeń mobilnych Microsoft ma stanąć Stephen Elop, prezes Nokii.

Słowo "Oy", które ma się znaleźć w nazwie nowej marki Microsoftu, oznacza to samo, co Ltd, czyli spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością (sp. z o.o.). Nie wiadomo jeszcze, co stanie się z marką Nokia. Nowe smartfony, nad którymi pracowali inżynierowie z Nokii, najprawdopodobniej zostaną wypuszczone na rynek już pod nową nazwą.


Źródło: nokiapoweruser.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...