Assistance krótkoterminowe. Przydatne rozwiązanie na specjalne okoliczności

Artykuł sponsorowany
Przebita opona, postój z powodu pustego baku, awaria akumulatora czy większa stłuczka. Wszystko to może przydarzyć się nam na drodze podczas jazdy samochodem. Jeśli nie chcemy być zdani tylko na siebie, powinniśmy zawczasu wykupić ubezpieczenie assistance. Przyda nam się szczególnie w przypadku podróży do innych krajów.
Abdullah Usame Deniz / 123rf.com
Artykuł powstał w ramach cyklu #ODPOWIEDZIALNI
Assistance to rodzaj dodatkowego i dobrowolnego ubezpieczenia, które zapewnia ochronę podczas awarii samochodu, kolizji czy wypadku. Posiadacze tego typu polis w nagłych sytuacjach na drodze mogą liczyć na pomoc serwisową, informacyjną, medyczną oraz prawną. Jej organizacją zajmuje się ubezpieczyciel, u którego kierowca wykupił assistance.

W ramach assistance świadczone są m.in. takie usługi jak pomoc przy wymianie koła, dostawa paliwa, holowanie auta do najbliższego warsztatu, organizacja samochodu zastępczego, złomowanie pojazdu, wynajem pokoju w hotelu czy transport we wskazane miejsce. Wszystko zależy od tego, jak bardzo rozbudowany jest pakiet assistance.

Pakiety assistance można zakupić jako osobną polisę, często jednak towarzystwa ubezpieczeniowe dołączają je do ofert OC i AC albo pakietu OC/AC, proponując kierowcom kompleksową pomoc z szerokim zakresem usług i większymi limitami czasowymi. Z dodatkowej ochrony mogą oni skorzystać podczas podróży po Polsce i/lub po innych krajach.

Nie wszyscy kierowcy mają jednak potrzebę posiadania assistance przez cały rok. Z myślą o nich rynek oferuje ubezpieczenie assistance krótkoterminowe, które obowiązuje wyłącznie w okresie, jaki został określony w umowie. Często taka polisa pozwala połączyć rozbudowany pakiet usług z niższymi kosztami wynikającymi z krótszego okresu ochrony.

Krótkoterminowymi polisami assistance zainteresowane są szczególnie osoby potrzebujące ubezpieczenia jedynie na czas wyjazdu zagranicznego. Ponieważ podróże do innych krajów na ogół łączą się z wakacjami, tego rodzaju okresowe polisy nazywa się turystycznymi ubezpieczeniami assistance i adresuje się je do zmotoryzowanych urlopowiczów.

Niektóre zakłady ubezpieczeniowe wręcz sprzedają assistance krótkoterminowe z dostępną przez 24/7 infolinią wyłącznie w ramach ubezpieczenia turystycznego. Wzrost zainteresowania polisami assistance obserwowany jest zwłaszcza latem – w lipcu i sierpniu, gdy rośnie liczba osób organizujących wyjazd na wczasy własnym samochodem.

Artykuł sponsorowany