Noworodek z koronawirusem. Brytyjskie media: "To najmłodsza ofiara pandemii na świecie"

Bartosz Świderski
Dziecko urodziło się w piątek. Kilka dni wcześniej jego matka miała trafić do szpitala z podejrzeniem zapalenia płuc. Jak twierdzi brytyjski "The Sun", zrobiono jej test na koronawirusa, ale wynik poznała dopiero po porodzie. Po zbadaniu dziecka okazało się, że ono również jet zakażone.
W Wielkiej Brytanii urodziło się dziecko z koronawirusem. Zdjęcie ilustracyjne. Prawo autorskie: nenovbrothers/ 123RF Zdjęcie Seryjne
Brytyjskie media twierdzą, że to najmłodsza ofiara pandemii koronawirusa w Wielkiej Brytanii. A według "The Sun", który jako pierwszy podał tę informację, nawet na świecie.

Dziecko urodziło się w szpitalu North Middlesex w Londynie. Zostało zbadane tuż po porodzie i wynik testu na koronawirusa okazał się pozytywny. Nie wiadomo, w którym momencie dziecko się zakaziło. Lekarze próbują ustalić, czy podczas porodu, czy jeszcze w łonie matki.

Oboje z matką przebywają dziś w dwóch różnych szpitalach. Personelowi, który miał z nimi kontakt, zalecono samoizolację.


W Wielkiej Brytanii do piątku potwierdzono 798 przypadków koronawirusa. O 208 więcej niż w czwartek.

W Polsce jest 81 przypadków zachorowań. W sobotę rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 13 nowych przypadkach w czterech województwach.

Czytaj także: Zarażona koronawirusem urodziła dziecko. Po 17 dniach noworodek sam zwalczył covid-19

źródło: The Sun