Rollercoaster w końcówce w meczu Ukrainy z Finlandią. Wyjazdowe zwycięstwo Francji

Karol Górski
Dwa gole, słupek, czerwona kartka i rzut karny – wszystko to miało miejsce po 80. minucie meczu Ukraina-Finlandia, który ostatecznie zakończył się remisem 1:1. W drugim meczu grupy D Francja pokonała na wyjeździe Kazachstan 2:0.
Dembele to zdobywca pierwszej bramki dla Francji. Fot. Twitter / @EURO2020
W pierwszym niedzielnym meczu eliminacyjnym Francuzi szybko pokazali, że niespodzianka nie wchodzi w grę. Od początku dominowali nad rywalem i po kilkunastu minutach gry wyszli na prowadzenia za sprawą Ousmane Dembele. Przed przerwą jeden z Kazachów strzelił samobója i "Trójkolorowi" byli już bardzo blisko zwycięstwa. W drugiej połowie też górowali nad gospodarzami. Mogli jeszcze podwyższyć na 3:0, ale w końcówce Kylian Mbappe przestrzelił rzut karny.

Kazachstan - Francja 0:2
Bramki: Dembele (19'), Maily - samobójcza (44')

Do 80. minuty nic nie zwiastowało emocji, których dostarczyła końcówka. Najpierw prowadzenie Ukraińcom dał Junior Moraes. Kilka minut później Finlandia mogła wyrównać, jednak piłka po strzale Paulusa Arajuuriego zatrzymała się na słupku. Ale w 88. minucie Witalij Mykołenko dopuścił się faulu we własnym polu karnym, za co otrzymał czerwoną kartkę. Jedenastkę wykorzystał Teemu Pukki i Finowie rzutem na taśmę wywalczyli remis.

Ukraina - Finlandia 1:1
Bramki: Moraes (80') - Pukki (88')