Takiego mistrza Polski jeszcze nie było. Pogrom w finale i tytuł dla Ślązaków

W sobotę hokeiści JKH GKS Jastrzębie pokonali na swoim lodowisku Comarch Cracovię 3:2 (1:0, 1:1,1:1) i po raz pierwszy w historii zostali mistrzami Polski w hokeju na lodzie. Śląski klub wygrał serię finałową 4-1 i może świętować historyczny sukces.
Hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie po raz pierwszy zostali mistrzami Polski Fot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta
W piątym meczu finałowym gospodarze na początku dominowali, częściej strzelali, przeważali fizycznie i w 7. minucie cieszyli się z pierwszego gola. To była akcja wychowanków jastrzębskiego klubu. Kamil Wróbel podał zza bramki do Jana Sołtysa, który przyjął krążek i ładnym strzałem zaskoczył bramkarza Cracovii Denisa Pieriewozczikowa. Rosjanin w kolejnym spotkaniu pokazał klasę. Ślązacy ostrzeliwali bramkę, a Pieriewozczikow dwoił się i troił.

W drugiej tercji Pasy zaczęły śmielej atakować. W 32. minucie przyniosło to skutek. W zamieszaniu podbramkowym niepilnowany Kanadyjczyk Jeremy Welsh wpakował krążek do siatki. Niecałe trzy minuty później kolejny z wychowanków jastrzębskiej drużyny, Kamil Wałęga uderzył, bramkarz Cracovii był zasłonięty i miejscowi znowu objęli prowadzenie.

W tercji trzeciej Jakub Saur wyrównał, uderzając z dystansu, ale ostatnie słowo należało do śląskiej ekipy. W 58 minucie i 29 sekundzie Czech Jiri Klimicek zdobył decydującą bramkę. JKH GKS wygrał spotkanie numer pięć 3:2, a całą serię finałową 4-1 i został mistrzem Polski w hokeju na lodzie w sezonie 2020/2021.

Drużyna Roberta Kalabera w play-off spisywała się znakomicie. Śląski zespół wygrał aż 12 z 14 meczów i był najlepszy w walce o mistrzostwo Polski. W ćwierćfinale rywalizacja z Tauron Podhalem Nowy Targ zakończyła się po czterech meczach, w półfinale w górniczych derbach z GKS Katowice było w serii 4-1.

Tak samo jak w finałowej serii z Comarch Cracovią. Dla jastrzębskiej drużyny sezon 2020/2021 był po prostu rewelacyjny. W sobotę hokeiści Jastrzębia triumfowali w Polskiej Hokej Lidze, wcześniej zdobyli Superpuchar i Puchar Polski.

JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 3:2 (1:0, 1:1,1:1)
Stan rywalizacji: 4-1; triumf: JKH GKS