Polka awansowała do półfinału na 1500 m. Galant w Tokio pobiła rekord życiowy

Kolejny lekkoatletyczny półfinał dla Biało-Czerwonych. Tym razem na 1500 m kobiet awans wywalczyła Martyna Galant. Polka pobiegła z czasem 4:05.03, poprawiając w Tokio o prawie cztery sekundy swój rekord życiowy.
Martyna Galant awansowała do półfinału olimpijskiego w biegu na 1500 m Fot. GIUSEPPE CACACE/AFP/East News
Mająca 26 lat Martyna Galant debiutuje na igrzyskach olimpijskich. Lekkoatletka na co dzień występująca w AZS-ie Poznań w poniedziałkowym biegu eliminacyjnym zajęła ósmą pozycję. Polka nie załapała się do grona biegaczek, które wywalczyły bezpośredni awans z zajętego w biegu miejsca. Ale mając solidny czas, zakwalifikowała się do półfinału z grona sześciu najszybszych czasów ze wszystkich trzech biegów kwalifikacyjnych.

Półfinały biegu na 1500 m pań zaplanowano na środę 4 sierpnia.