Kajakarki z historycznym brązem! Cztery kobiety zdobyły 13. medal dla Polski w Tokio

Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska wywalczyły brąz w kajakarskich regatach kobiecych czwórek na 500 metrów. To 13. medal polskiej reprezentacji podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. I pierwszy w historii kobiecego kajakarstwa krążek wywalczony w czwórce.
Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska wywalczyły brązowe medale igrzysk Fot. PHILIP FONG/AFP/East News
To było świetne otwarcie soboty na igrzyskach w Tokio. Ostatni dzień kajakarskich zmagań w stolicy Japonii rozpoczął się bardzo dobrze dla Biało-Czerwonych.

Polska czwórka w składzie: Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska - osiągnęła historyczny sukces. Jest to bowiem pierwszy w historii kobiecego kajakarstwa medal wywalczony w czwórce.

Polki na półmetku sobotniego finału były czwarte. Na dystansie udało się jednak wyprzedzić Biało-Czerwonym osadę Nowej Zelandii.

Do złotych medalistek, Węgierek, Polki straciły 0,982 sekundy. Przypływając na metę z czasem 1:36,445. Dla polskiego kajakarstwo to drugi medal na igrzyskach w Tokio. Co ciekawe, Karolina Naja zdobyła swój drugi krążek w Japonii. Polka ma ich w dorobku już cztery. Zrównując się z takimi legendami polskiego olimpizmu jak Adam Małysz, Robert Korzeniowski czy Kamil Stoch.

W sobotę wystąpił również kanadyjkarz Wiktor Głazunow. Polak zajął piąte miejsce w finale B na 1000 m. Ostatecznie został sklasyfikowany na 13 miejscu.