Karty w Fortuna Pucharze Polski rozdane. Ostatnie mecze nie zawiodły, thriller w Legnicy

W środę ostatecznie zamknięto listę uczestników 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. Trzy ostatnie drużyny, które wywalczyły awans to: Wisła Kraków, Korona Kielce i Górnik Łęczna. Najwięcej emocji było w Legnicy, gdzie beniaminek PKO Ekstraklasy wyeliminował Miedź dopiero po serii rzutów karnych.
Miedź Legnica stoczyła z Górnikiem Łęczna pasjonujący pojedynek, w którym ostatecznie minimalnie górą goście. Fot. Twitter/@MiedzLegnica
Bohaterem Wisły Kraków w środowym meczu w Tychach był jej rezerwowy. Felicio Brown Forbes pojawił się na boisku w 62. minucie, a już kwardans później losy spotkania były już rozstrzygnięte. Kostarykański piłkarz strzelił dwa gole w niespełna trzy minuty. GKS Tychy strat już nie odrobił. Wisła jest jedną z dwóch drużyn z Krakowa, które zagrają w 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. Drugą drużyną ze stolicy Małopolski nie jest jednak Cracovia, a Garbarnia Kraków.

GKS Tychy - Wisła Kraków 1:3 (0:1)
Bramki: Łukasz Grzeszczyk (55) - Mateusz Młyński (24), Felicio Brown Forbes (74, 76)

Nie było też niespodzianki w meczu dwóch pierwszoligowców. Wyżej notowana Korona Kielce, która liczy się w grze nawet o awans do PKO Ekstraklasy, nie miała problemów z ograniem Stomilu Olsztyn.

Rywale mogą być zadowoleni, że z Kielc wyjechali tylko z jednobramkową porażką. Goście popełniali bowiem sporo błędów w formacji defensywnej i tylko nieskuteczności drużyny trenera Dominika Nowaka zawdzięczają, że przegrali 1:2 (0:2). Kielczanie mogą być za to groźni w kolejnej rundzie PP, nawet do drużyn występujących na ekstraklasowym poziomie.

Korona Kielce - Stomil Olsztyn 2:1 (2:0)
Bramki: Jacek Podgórski (13), Mario Zebić (34) - Hubert Szramka (89)

Najwięcej emocji przyniósł ostatni środowy mecz. W Legnicy zapowiadało się na wyrównane starcie. Wicelider na zapleczu PKO Ekstraklasy mierzył się z ostatnią drużyną w polskiej elicie.

Miedź Legnica dwukrotnie wychodziła na prowadzenie. Wydawało się, że po rzucie karnym w 87. minucie, skutecznie wykorzystanym przez Nemanję Mijuskovicia, nic już nie zagrozi gospodarzom. Goście jednak wierzyli do samego końca i strzelili gola zespołowi trenera Wojciecha Łobodzińskiego. Co więcej, Górnik Łęczna rozstrzygnął sprawę awansu po wygranej serii rzutów karnych.

Goście trafili wszystkie pięć jedenastek. Za to wśród gospodarzy karnego nie wykorzystał Hiszpan Chuca.

Miedź Legnica - Górnik Łęczna 2:2 (1:0), 4:5 po rzutach karnych
Bramka: Maciej Śliwa (42), Nemanja Mijusković (87-karny) - Jason Eyenga-Lokilo (80), Przemysław Banaszak (90+2)

Drużyny, które awansowały do 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski: Wisła Kraków, Korona Kielce, Górnik Łęczna, Zagłębie Lubin, Olimpia Grudziądz, Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Górnik Zabrze, Świt Nowy Dwór Mazowiecki, Legia Warszawa, Motor Lublin, Widzew Łódź, Garbarnia Kraków, Piast Gliwice, Raków Częstochowa, Arka Gdynia, Lech Poznań.