Kolejna stacja odcina się od Kurdej-Szatan. Czy to koniec kariery aktorki?

redakcja naTemat
Aktorka Barbara Kurdej-Szatan ma poważne problemy po tym, jak zamieściła w mediach społecznościowych wulgarny wpis, w którym obraża funkcjonariuszy Straży Granicznej. Sprawę bada prokuratura, a Jacek Kurski poinformował, że aktorka nie pojawi się już w TVP. Polsat też nie chce jej przygarnąć pod swoje skrzydła.
Barbara Kurdej-Szatan nie znajdzie pracy w Polsacie. Fot. Piotr Kamionka/REPORTER
Kilka dni temu Barbara Kurdej-Szatan zamieściła na Instagramie i Facebooku wulgarny wpis, w którym nazwała funkcjonariuszy polskiej Straży Granicznej "mordercami" oraz "maszynami bez mózgu". Była to reakcja na nagranie, na którym funkcjonariusze szarpią się z migrantami na granicy. W tle słychać rozrywający płacz dziecka.
Czytaj także: Kurdej-Szatan z masą przekleństw o władzy PiS. "Mordercy! Chcecie takiego rządu wciąż?"
Wpis szybko obiegł internet i wzbudził liczne kontrowersje. Szybko pojawiała się reakcja sieci Play, której twarzą kampanii reklamowej od lat jest Barbara Kurdej-Szatan.


"Wiadomości publikowane na prywatnych profilach w mediach społecznościowych wyrażają jej opinię i nie są w żadnym wypadku stanowiskiem Play" – napisano w oświadczeniu.

Sprawą wulgarnego wpisu zajęła się również prokuratura. A prezes TVP Jacek Kurski poinformował, że Barbara Kurdej-Szatan nie będzie już występować na antenie stacji. Kurski napisał w mediach społecznościowych, że w TVP nie ma miejsca dla osób, które obrażają funkcjonariuszy i żołnierzy.
Czytaj także: Kurdej-Szatan wyrzucona z TVP. To kolejne konsekwencje krytyki służb i rządu PiS

Polsat bez Kurdej-Szatan

Według informacji zdobytych przez portal Pudelek, kolejna stacja odcina się od Kurdej-Szatan i jest nią Polsat. Aktorka występuje w obecnej edycji "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" emitowanej na antenie tej stacji. I ma być to ostatnia współpraca.

Polsat mógłby być potencjalnym kołem ratunkowym dla celebrytki. Jak dowiedział się Pudelek, stacja raczej nie planuje nawiązać współpracy z aktorką. Po zakończeniu show Kurdej-Szatan prawdopodobnie nie będzie mogła liczyć na dalszą współpracę ze stacją.

– Nie było takich pomysłów, żeby rozważać obecność Kurdej-Szatan w jakimkolwiek programie rozrywkowym innym niż "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Nie sądzę, żeby po tych aferach współpraca była mocniej kontynuowana – przekazał anonimowy informator portalowi.

Przeprosiny Kurdej-Szatan

Po fali krytyki aktorka usunęła post, a potem przeprosiła za użyte wulgaryzmy. Kurdej- Szatan zamieściła na Instagramie zdjęcie ze smutnym wyrazem twarzy oraz wytłumaczeniem swojego zachowania. W poście aktorka przeprasza za niestosowny język i przekleństwa.

"Jestem matką dwójki małych dzieci. Nie jestem w stanie patrzeć na cierpienie, dzieci w szczególności. Nie akceptuję takiego świata i nie zaakceptuję nigdy. Moje emocje, gdy oglądam to nagranie, nie zmienią się… ale przepraszam za niestosowny język i przekleństwa" - czytamy na jej oficjalnym koncie.

Posłuchaj "naTemat codziennie". Skrót dnia w mniej niż 5 minut