Złe wieści prosto z Klingenthal. Stoch nie wystąpi w niedzielnym konkursie PŚ

Bardzo złe wiadomości dla polskich kibiców. Kamil Stoch nie wystąpi w niedzielnych zawodach Pucharu Świata w Klingenthal. 34-latek, który w sobotę wywalczył pierwsze podium w nowym sezonie, przegrał z problemami zdrowotnymi. Trzykrotny mistrz olimpijski cierpi na silne zapalenie zatok.
Kamil Stoch nie wystąpi w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w niemieckim Klingenthal. Fot. Facebook/Polski Związek Narciarski/Tadeusz Mieczyński
Informacja dotycząca nieobecności Kamila Stocha pojawiła się w niedzielne południe, na kilka godzin przed startem kwalifikacji oraz konkursu Pucharu Świata w niemieckim Klingenthal. – Z przykrością musimy poinformować, że z przyczyn zdrowotnych Kamil Stoch nie wystartuje w dzisiejszych zawodach PŚ w Klingenthal. Zawodnik ma silne zapalenie zatok i po konsultacji z lekarzem sztab szkoleniowy podjął decyzję o wycofaniu Kamila ze startu – można przeczytać w komunikacie umieszczonym w mediach społecznościowych Polskiego Związku Narciarskiego.

To smutne wieści tym bardziej, że w sobotnim konkursie Stoch zajął trzecie miejsce, zaliczając pierwsze podium w zawodach PŚ w tym sezonie - zarówno indywidualnie - jak i patrząc na cały team Biało-Czerwonych. Dla trzykrotnego mistrza olimpijskiego to było jubileuszowe osiągnięcie w karierze. 34-letni skoczek stanął na podium po raz 80. w swoich dotychczasowych startach.

Przed Polakiem są już tylko takie legendy jak: Simon Ammann (tyle samo co Stoch), Gregor Schlierenzauer (88), Adam Małysz (88) i Janne Ahonen (108). Wydaje się, że Stoch może wkrótce pobić wynik najlepszego w tym rankingu Polaka. Choć wyzwanie nie będzie łatwe.

W niedzielę kolejny konkurs indywidualny w Klingenthal. Dzień rozpocznie się od kwalifikacji o 14:00. Pierwszą serię konkursową zaplanowano na 16:00. Pod nieobecność Stocha, Polskę będą reprezentować: Piotr Żyła, Paweł Wąsek i Aleksander Zniszczoł.