Ciągle szukasz bratniej duszy? Kluczem do szczęścia jest relacja bliźniaczego płomienia
- Płomienny bliźniak to ktoś, kto jest w naszym życiu uczuciowym przeciwieństwem bratniej duszy.
- Związek z bliźniaczym płomieniem uczy nas dojrzałości, a podniesienie się z rozstania z nim sprawia, że stajemy się najsilniejsi.
- Płomiennego bliźniaka spotykamy tylko raz w życiu, a relacja z nim to scenariusz na filmowy romans.
Bratnia dusza czy bliźniaczy płomień
Samo wyrażenie "bliźniaczy płomień" wywodzi się z numerologii, jednak relację, którą można tak nazwać, charakteryzują konkretne cechy i wejdą w nią tylko niektóre typy osobowości. Nie trzeba więc wierzyć w magię, by umieć rozpoznać, że z kimś, kogo właśnie poznaliśmy, może nas połączyć relacja tego typu.
Przede wszystkim warto wiedzieć, czym bliźniaczy płomień różni się od bratniej duszy. Bratnich dusz możemy mieć w swoim życiu kilka, "duch" ten nie musi kryć się w naszym partnerze. Może być to przyjaciel, siostra, koleżanka, ale oczywiście także ukochany. Z bratnią duszą łączą nas zrozumienie, miłość i przyjaźń.
Dzięki niej zaczynasz proces pracy nad sobą, tak ważny dla twojego rozwoju wewnętrznego. Mówi się, że bratnia dusza to osoba, która pojawia się w naszym życiu w konkretnym celu. Ma nam pomóc rozwinąć siebie, odkryć zalążki talentów, przywrócić pasje.
Dzielimy z nią pasje i hobby, a nawet jeśli kręcą nas inne rzeczy, to rozpalamy w sobie nawzajem iskrę, która sprawia, że życie jest ciekawsze. Bliźniaczy płomień pozwoli nam raczej wciągnąć się w gorące uczucie, a także pokaże nam swoje wady.
Bliźniaczy płomień — historia miłości jak z filmu
"Twin Flame" to relacja miłosna, na podstawie której kręcone są najmocniej chwytające za serce romanse filmowe. Dostarcza niesamowitych emocji, bo bliźniaczy płomień to osoba, którą możemy spotkać w dowolnym momencie życia i możemy mieć pewność, że przewróci je do góry nogami.
Gdy ją poznajemy, czujemy, jakbyśmy znali się od zawsze. Chemia wynika z dopasowania charakterów i podobnych typów osobowości. To rodzaj relacji, który szybko może przerodzić się w głęboką przyjaźń lub od razu przejść w płomienny romans.
Po czasie często uważamy, że moment spotkania był szczególny, doszukujemy się w nim "magii", bo wywoływał w nas wielkie emocje. Zazwyczaj wygląda na dziwny zbieg okoliczności, towarzyszy mu intuicyjne przeczucie, że ta osoba zostanie w naszym życiu na dłużej.
Bliźniaczy płomień może przynieść wielkie szczęście, co nie oznacza, że jest relacją łatwą. Jest filmowa właśnie dlatego, że może prowadzić do dramatów, przeplatanych z namiętnością i stanami euforii. Mówi się, że dwa bliźniacze płomienie same przyciągają do siebie kłopoty, a ich relacja właśnie dlatego, że niezwykle silna, obfituje w dramatyczne wydarzenia.
Z jednej strony nasz płomienny bliźniak jest naszym lustrzanym odbiciem, psychologicznym lustrem, w którym możemy się przejrzeć, dostrzegając nasze dobre strony, ale też największe wady. Może uświadomić nam, jak wiele jest w nas do poprawy, ale relacja z nim może być bardzo burzliwa.
Jak poznać płomiennego bliźniaka w partnerze?
Zwrócić uwagę na podobieństwa, nie tylko w osobowości, ale także w rozumieniu świata. Nawet jeśli nie znamy płomiennego bliźniaka długo, to umiemy się domyślać, o czym akurat myśli, co czuje, jak się zachowa w danej sytuacji. Macie podobną wrażliwość na sztukę, poruszają was podobne treści — książki, filmy, muzyka.
Kwestia fizyczności w relacji z "bliźniakiem" także jest bardzo ważna, łączy was wysoki poziom chemii, czujecie do siebie mocne pożądanie, nie możecie się od siebie oderwać. Jest między wami gorąco, jesteście seksualnie dopasowani, a dotyk jest waszym językiem miłości.
Wasze myśli na swój temat są tak intensywne, że śnicie o sobie często, odgrywając w swoich snach wielką rolę, a czasami zdarza wam się śnić o podobnym wydarzeniu. Rozumiecie się bez słów, umiejąc odczytywać w sobie myśl po samym spojrzeniu.
Jednak co najważniejsze, przy bliźniaczym płomieniu naprawdę możesz być sobą. Czujesz się jednocześnie zaopiekowana i zupełnie wolna. Przy bliźniaku możesz być sobą tak bardzo, jak w zupełnej samotności.
Co więcej, uczucie do bliźniaka można opisać w 7 etapach.
1. Poszukiwanie — podświadome poczucie samotności, pustki, braku, które sprawia, że szukamy swojego "płomiennego bliźniaka" w kolejnych partnerach. Ale gdy go już spotykamy, zapominamy o wszystkich poprzednich związkach.
2. Przebudzenie — szalony zbieg okoliczności doprowadza do waszego spotkania i jest w tym wydarzeniu coś, że można je określić "lśnieniem". Ta osoba skrzy i sprawia, że od razu czujesz, że to światło pozwoli rozbłysnąć także tobie.
3. Test — to etap zanurzania się w zakochanie, szaleństwa z miłości i planowania stałej relacji. Nie bez strachu, że takie szczęście może wymknąć ci się z rąk.
4. Kryzys — wasze kłótnie mogą być naprawdę żywiołowe, bo między wami mocno iskrzy. Ten etap może wymagać poświęceń, trudnych decyzji, przemeblowania życia.
5. Pościg — etap kryzysowy zmieni się w ciągłą walkę sił. Gdy jedno z was będzie się dystansować, drugie szaleńczo gonić za jego miłością. I odwrotnie. Nie pozwolicie sobie odejść. Każde z was może cierpieć, ale nie będzie momentu, w którym obydwoje odrzucicie swoje uczucia. Wasze uczucie jest jednak na tyle silne, że z każdym kolejnym "pościgiem" macie wyraźniejsze wrażenie, że miłość jest wam przeznaczona.
6. Kapitulacja — to moment, w którym zrozumiecie, że nie warto walczyć ze sobą nawzajem i przeciwnościami losu. Przepracujecie wszystkie negatywne wydarzenia i odnajdziecie stare uczucie.
7. Pojednanie — to moment zjednoczenia, w którym namiętność wybuchnie. Może wasz nowy początek rozpocznie się w sypialni, bo tam dojdą do głosu pierwotne emocje. I wreszcie po zmaganiach wszystko zacznie się układać.
Czytaj także: https://natemat.pl/285945,jak-stworzyc-dobry-zwiazek-terapeutka-mowi-dlaczego-psujemy-relacje