Mentzen rozjuszył tymi słowami Polki i Polaków. "Jak można być takim niedouczonym ignorantem"

Joanna Stawczyk
30 września 2023, 14:22 • 1 minuta czytania
Sławomir Mentzen podgrzał sieć, publikując filmik z Wrocławia. Polityk Konfederacji, który jest mocno aktywny w mediach społecznościowych, pochylił się nad kwestią... globalnego ocieplenia. Jego słowa wywołały burzę w komentarzach. "Więcej takich filmików proszę, większa szansa na wynik poniżej 5 procent" – stwierdzili internauci, nie dowierzając w to, jaki poziom ignorancji osiągnął.
Mentzen bredzi. Stwierdził, że coraz bardziej docenia globalne ocieplenie Fot. Instagram.com / @slawomirmentzen

Sławomir Mentzen bredzi. Stwierdził, że coraz bardziej docenia globalne ocieplenie

Współprzewodniczący Konfederacji regularnie raczy grono swoich obserwujących nowymi filmikami, w których dzieli się swoimi wywodami na różne tematy. W przedwyborczej gorączce Sławomir Mentzen publikuje co najmniej jedno nagranie dziennie.


29 września, popijając kawę, zwrócił się do swoich followersów, zwracając uwagę na słoneczną pogodę.

– Siedzę sobie na patio w hotelu we Wrocławiu. Jest koniec września. Ciepło jak w wakacje. Słońce świeci, piję sobie bardzo dobre espresso – powiedział beztrosko polityk Konfederacji, uśmiechając się do kamery.

– I w tych pięknych okolicznościach muszę wam powiedzieć, że coraz bardziej doceniam globalne ocieplenie – oznajmił.

Pod filmikiem posypała się lawina komentarzy, w których internauci stwierdzili, że Mentzen bredzi i nie ma zielonego pojęcia, o czym w ogóle mówi. "Pan jest ignorantem czy udaje?" – zapytała go dziennikarka, Karolina Korwin-Piotrowska.

Potem było tylko ostrzej. Internauci stwierdzili: "Jak można być takim niedouczonym ignorantem. Ciekawe czy będziesz doceniać, jak ci huragan zdmuchnie chatę w kosmos"; "Ale niech Pan powie, że po prostu zależy Panu na nominacji na dzbana roku, prawda?"; "Żałosne"; "A ziemia jest płaska?".

Zwrócono uwagę Mentzenowi na to, że chyba nie bardzo odróżnia pogodę od klimatu.

"Rozumiem, że partie i swoją obecność w polityce opiera pan na memie, często nawet całkiem śmiesznym i nawet na poziomie. Z tym że teraz już zahacza Pan o podważanie nauki i wielu badań w tej konkretnej dziedzinie, przeprowadzonych przez ludzi z większymi kompetencjami. Pomylić pogodę z klimatem, to błąd na poziomie 3 klasy szkoły podstawowej, więc jest to już trochę intelektualne upodlenie się na potrzeby poklasku" – stwierdził jeden mężczyzna.

Polki i Polacy są wstrząśnięci tym, że członek Konfederacji ma takie podejście do kwestii klimatycznych, które w dzisiejszych czasach powinny być priorytetem dla polityków.

"Nie wierzę, że można tak oficjalnie chwalić się swoją ignorancją. Wiedza z podstawówki leży i kwiczy. Odróżniasz, chociażby pogodę od klimatu?"; "Jeżeli to jest znowu żarcik... To mało śmieszny. Zważywszy jakie konsekwencje dla każdego ma globalne ocieplenie, oprócz ciepłego września i zimnego maja" – reagowano.

Jeden z komentujących stwierdził, że Mentzen, głosząc takie brednie w na dwa tygodnie przed wyborami, daje kolejny, solidny argument za tym, by na nich nie głosować: "Dzięki takim filmikom udało mi się skutecznie zniechęcić ludzi do Konfederacji, więc w sumie dzięki".

Walka z globalnym ociepleniem stanowi jedno z kluczowych wyzwań współczesności

Należy podkreślić, że zmiany klimatyczne wpływają na życie i zdrowie milionów ludzi, niosąc za sobą zagrożenia w postaci ekstremalnych warunków pogodowych, susz czy wzrostu poziomu mórz.

Ochrona środowiska to nie tylko dbałość o planetę, ale przede wszystkim troska o przyszłe pokolenia, które odziedziczą skutki naszych dzisiejszych decyzji. Polska, jako część globalnej społeczności, ma odpowiedzialność za działania na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Polskie władze nie powinny lekceważyć tej kwestii, gdyż decyzje podejmowane dzisiaj kształtują przyszłość naszego kraju w kontekście gospodarczym, społecznym, ale przede wszystkim ekologicznym.

W erze globalizacji żaden kraj nie jest w stanie odseparować się od globalnych wyzwań i dlatego każda próba minimalizowania problemu globalnego ocieplenia jest krótkowzroczna i naraża przyszłe pokolenia na poważne konsekwencje.