O autorze
Zawodowo działam w obszarze HR oraz IT, prowadząc Soft Garden Sp. z o.o. oraz Human Garden.

Wcześniej przez kilkanaście lat pracowałem jako menedżer w firmach polskich i międzynarodowych. Jestem absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (SGH). Specjalizacja - Zarządzanie Kapitałem Ludzkim.

Jestem autorem wielu publikacji oraz komentarzy eksperckich z zakresu rekrutacji oraz zarządzania zasobami ludzkimi, między innymi dla Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia, Magazynu Rekruter, NaTemat.pl, WP.pl, Magazynu BRIEF.

Od wiosny 2010 roku tworzę na Facebooku jedną z największych i najbardziej aktywnych stron poświęconych szeroko rozumianej tematyce pracy, własnego rozwoju oraz HR - Szukam Fajnej Pracy. Strona wielokrotnie zajmuje 1 miejsce w kategorii HR i rekrutacja w raportach Fanpage Trends. Jestem autorem bloga SzukamFajnejPracy.pl i bardzo popularnego artykułu (ponad milion wyświetleń) zatytułowanego "Atmosfera w pracy"

W rankingu serwisu HASH | FM skupiającego ponad 5 000 wpływowych twórców w Internecie w kategorii "Motywacja i Rozwój" plasuję się na podium.

Link do wybranych publikacji


Prywatnie jestem entuzjastą Formuły 1 oraz biegania.

Profil na Linkedin

Coaching - ArturFlorczak.pl

Oszukani przez siebie

www.quieroaprenderrumano.blogspot.com
Trwa ostatnio w mediach ofensywa, dotycząca braku głębszego sensu studiowania, oszukanego pokolenia, wyższości kierunków technicznych nad humanistycznymi, westchnieniami o wspaniałości zawodówek.


Typowa postawa roszczeniowa wobec wszystkich, nie wyłączając nawet rodziców. Oczywiście, że najprościej jest tak manipulować faktami, aby odpowiedzialność za wszelkie niepowodzenia zrzucić na szeroko rozumiane otoczenie. Tymczasem, każdy z nas ma swój rozum. Już od wczesnych lat "dorosłości" powinien samodzielnie podejmować decyzje i brać za nie odpowiedzialność.

Dlaczego ma być inaczej w przypadku wyboru ścieżki kształcenia. Żadne działanie nie daje przecież gwarancji sukcesu. Wysoce prawdopodobne jest to, że w drodze na zawodowy szczyt, wiele razy będziemy błądzić. Nie ma w tym nic nienormalnego. Tymczasem, wiele przykładów dowodzi, że ważniejsze od formalnego wykształcenia może okazać się nasze nastawienie do świata oraz szybka autorefleksja.

Steve Jobs - twórca firmy Apple, w przemówieniu do absolwentów Uniwersytetu Stanford w 2005 roku, powiedział między innymi:

„ Po sześciu miesiącach, nie mogłem dostrzec żadnych efektów. Nie miałem pojęcia co chciałem robić w życiu, ani jak studia miałyby mi w tym pomóc. Marnotrawiłem pieniądze, które moi rodzice oszczędzali całe życie. Tak więc zdecydowałem o rezygnacji, wierząc, że wszystko jakoś się ułoży. Był to całkiem przerażający okres, ale patrząc wstecz, była to jedna z najlepszych decyzji, jaką kiedykolwiek podjąłem.”
Warto studiować. Studia są świetne, mają wiele zalet, dają człowiekowi wiedzę, kształtują charakter. Jednak nie można zapominać o tym, że mają nam służyć w osiągnięciu konkretnego celu, który sami wyznaczamy.

Wybór kierunku nauki, jest jedną z najważniejszych decyzji w życiu. Przed jej podjęciem, nie należy kierować się opinią tzw. „wszystkich”. Warto słuchać rad tych, którzy przed nami dotarli do celu.

Blog autora: SzukamFajnejPracy.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYWIAD 0 0Wyślij kartkę do 5-letniej Natalki! Mama przekłada święta i prosi internet o pomoc
POLECAMY 0 0"Watchmen" to telewizyjne wydarzenie na miarę "Czarnobyla". Ale serial HBO wkurzył Amerykę
MamaDu 0 0Szkolne konkursy plastyczne to farsa. Psycholożka opisała jeden z nich i się zaczęło...
MOTO 0 0Skoda Kodiaq, Karoq, Kamiq. Nazwy podobne, ale auta różne. Najlepiej wyjaśnia to… Krystyna Czubówna
0 0O pracy w tym miejscu marzą tysiące. Właśnie ruszyła rekrutacja dla Polaków
0 0Możesz się pozbyć boomboxa. Ten niezniszczalny głośnik stanie się sercem każdej imprezy
0 0Przebranie Tosi na szkolny konkurs na ustach wielu Polaków. Zareagowała sama Tokarczuk
FELIETON LIBERSKIEGO 0 0Co po Tusku? Jeśli opozycja nie wyłoni jednego kandydata, przegra po raz kolejny
0 0"Niewykluczone, że będzie to Senat trudny". Tak Duda otworzył posiedzenie izby wyższej
0 0101 lat polskiej muzyki w 7 minut. Film uczniów z Dąbrowy Górniczej trzeba zobaczyć!
dad:HERO 0 0"Trzeba mieć do kogo wracać..." płk Kruczyński z GROM o tym, jak być komandosem i ojcem