O autorze
"Dawid Ciżewski" - (rocznik 1978) absolwent politologii oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Warszawskiego. Wieloletni współpracownik Telewizji Polskiej S.A., TVN 24 (dziennikarz, autor materiałów informacyjnych, reportaży) oraz Dziennika Łódzkiego. Specjalista w zakresie pracy nad wizerunkiem, PR, marketingu politycznego, coachingu. Prezes zarządu Stowarzyszenia Promocji i Edukacji Społecznej "Pokolenie IDEA".

dawidcizewski@wp.pl

Posłanka Pawłowicz zastąpi Zimocha?

Robert Lewandowski musi dać dzisiaj z siebie wszystko.
Robert Lewandowski musi dać dzisiaj z siebie wszystko. parlamentarna.pl
Nie samą polityką człowiek żyje, chciałby się napisać, gdyby nie kolejny wpis profesor Pawłowicz na Facebook – u. Pani Krystyna zastanawia się, czy Robert Lewandowski zagra z polską kadrą piłkarską na 100% swoich możliwości. Czy da z siebie więcej, jak to zdaniem posłanki, robi w niemieckiej Bundeslidze…?


Polityka wkrada się już we wszystkie dziedziny życia Polaków. Nie ominęła również sportu. Najpierw popularny komentator Tomasz Zimoch, stając w obronie Trybunału Konstytucyjnego, naraził się posłance Joannie Lichockie z PiS. Skończyło się tym, że zmienił barwy klubowe. Z Polskiego Radia przeszedł do TVN 24.

Natomiast na kilka godzin przed spotkaniem Polska – Irlandia, posłanka Pawłowicz obstawiła wynik meczu i „zmobilizowała” Roberta Lewandowskiego do gry w polskiej kadrze na takim samym poziomie, jak to robi w niemieckiej Bundeslidze.

Miejmy nadzieję, że czołowy piłkarz polskiej reprezentacji – napastnik Lewy, weźmie sobie te słowa do serca i w koszulce z orłem w kornie zrobi zamieszanie w polu przeciwnika zakończone spektakularnym golem. Nie ma przebacz. Posłanka Pawłowicz na pewno, gdzieś w strefie kibica, będzie śledziła dyspozycję polskiego napastnika, grającego na co dzień w niemieckiej koszulce. Słowem – trzymajmy kciuki, żeby podczas meczu Lewandowski miał dobrą obronę, a Irlandczycy zagrali fair. Bo wyrok przez parlamentarzystkę został już wydany. Robert Lewandowski oszczędza nogi na meczach polskiej kadry, na rzecz skutecznej gry w Bundeslidze za duże pieniądze.

Po drodze oberwało się też Donaldowi Tuskowi, który uwielbiał haratać w gałę z partyjnymi kumplami. Zdaniem posłanki Pawłowicz nawet nie ma mowy, żeby obecny szef Rady Europejskiej kibicował Polsce. Nad kufelkiem piwa z Merkel będą cieszyć z przegranej biało - czerwonych. A jak z boiska w glorii i chwale będzie schodzić drużyna niemiecka, rzucą się sobie w objęcia.


Panie Robercie, mimo urazów i kontuzji, pod żadnym warunkiem proszę nie schodzić z murawy. Nie dać się znieść! To tylko 90 minut. Niech pan po prostu zatrzyma Irlandię. I Niemców też.

Posłanka śledziła mecz do samego końca, kwitując, że Polacy byli "za mało skuteczni w bramkach". Na czwartek na godzinę 20.50 pani profesor zapowiada mecz "KACZYŃSKI - TUSK". Czyli w futbolowym żargonie Pawłowicz, to spotkanie Polska - Niemcy. Wyniku asekuracyjnie nie podaje, ale jeśli drużyna Nawałki przegra ten mecz, będzie to niewątpliwie wina Tuska. Jeżeli natomiast zwycięży, światowe media obiegnie informacja, że Polacy w wielkiej tajemnicy trenowali pod bacznym okiem prezesa Jarosława Kaczyńskiego.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
"Wyobraźcie sobie, co by było...".[b] Terlikowski zaskakuje opinią ws. naklejek "Gazety Polskiej"[/b]

"Wyobraźcie sobie, co by było...". Terlikowski zaskakuje opinią ws. naklejek "Gazety Polskiej"

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

PiS pozbierało się po porażce Szydło. [b]Ma kandydata na inne ważne stanowisko w UE

PiS pozbierało się po porażce Szydło. Ma kandydata na inne ważne stanowisko w UE