O autorze
"Dawid Ciżewski" - (rocznik 1978) absolwent politologii oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Warszawskiego. Wieloletni współpracownik Telewizji Polskiej S.A., TVN 24 (dziennikarz, autor materiałów informacyjnych, reportaży) oraz Dziennika Łódzkiego. Specjalista w zakresie pracy nad wizerunkiem, PR, marketingu politycznego, coachingu. Prezes zarządu Stowarzyszenia Promocji i Edukacji Społecznej "Pokolenie IDEA".

dawidcizewski@wp.pl

Posłanka Pawłowicz zastąpi Zimocha?

Robert Lewandowski musi dać dzisiaj z siebie wszystko.
Robert Lewandowski musi dać dzisiaj z siebie wszystko. parlamentarna.pl
Nie samą polityką człowiek żyje, chciałby się napisać, gdyby nie kolejny wpis profesor Pawłowicz na Facebook – u. Pani Krystyna zastanawia się, czy Robert Lewandowski zagra z polską kadrą piłkarską na 100% swoich możliwości. Czy da z siebie więcej, jak to zdaniem posłanki, robi w niemieckiej Bundeslidze…?


Polityka wkrada się już we wszystkie dziedziny życia Polaków. Nie ominęła również sportu. Najpierw popularny komentator Tomasz Zimoch, stając w obronie Trybunału Konstytucyjnego, naraził się posłance Joannie Lichockie z PiS. Skończyło się tym, że zmienił barwy klubowe. Z Polskiego Radia przeszedł do TVN 24.

Natomiast na kilka godzin przed spotkaniem Polska – Irlandia, posłanka Pawłowicz obstawiła wynik meczu i „zmobilizowała” Roberta Lewandowskiego do gry w polskiej kadrze na takim samym poziomie, jak to robi w niemieckiej Bundeslidze.

Miejmy nadzieję, że czołowy piłkarz polskiej reprezentacji – napastnik Lewy, weźmie sobie te słowa do serca i w koszulce z orłem w kornie zrobi zamieszanie w polu przeciwnika zakończone spektakularnym golem. Nie ma przebacz. Posłanka Pawłowicz na pewno, gdzieś w strefie kibica, będzie śledziła dyspozycję polskiego napastnika, grającego na co dzień w niemieckiej koszulce. Słowem – trzymajmy kciuki, żeby podczas meczu Lewandowski miał dobrą obronę, a Irlandczycy zagrali fair. Bo wyrok przez parlamentarzystkę został już wydany. Robert Lewandowski oszczędza nogi na meczach polskiej kadry, na rzecz skutecznej gry w Bundeslidze za duże pieniądze.

Po drodze oberwało się też Donaldowi Tuskowi, który uwielbiał haratać w gałę z partyjnymi kumplami. Zdaniem posłanki Pawłowicz nawet nie ma mowy, żeby obecny szef Rady Europejskiej kibicował Polsce. Nad kufelkiem piwa z Merkel będą cieszyć z przegranej biało - czerwonych. A jak z boiska w glorii i chwale będzie schodzić drużyna niemiecka, rzucą się sobie w objęcia.


Panie Robercie, mimo urazów i kontuzji, pod żadnym warunkiem proszę nie schodzić z murawy. Nie dać się znieść! To tylko 90 minut. Niech pan po prostu zatrzyma Irlandię. I Niemców też.

Posłanka śledziła mecz do samego końca, kwitując, że Polacy byli "za mało skuteczni w bramkach". Na czwartek na godzinę 20.50 pani profesor zapowiada mecz "KACZYŃSKI - TUSK". Czyli w futbolowym żargonie Pawłowicz, to spotkanie Polska - Niemcy. Wyniku asekuracyjnie nie podaje, ale jeśli drużyna Nawałki przegra ten mecz, będzie to niewątpliwie wina Tuska. Jeżeli natomiast zwycięży, światowe media obiegnie informacja, że Polacy w wielkiej tajemnicy trenowali pod bacznym okiem prezesa Jarosława Kaczyńskiego.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Już nie opozycja, a współrządzący! Senacka większość anty-PiS potwierdzona
PILNE 0 0Koszmarny sen PiS w Senacie trwa. Wicemarszałkiem wybrano Michała Kamińskiego
MOTO 0 0Skoda Kodiaq, Karoq, Kamiq. Nazwy podobne, ale auta różne. Najlepiej wyjaśnia to… Krystyna Czubówna
0 0O pracy w tym miejscu marzą tysiące. Właśnie ruszyła rekrutacja dla Polaków
Fundacja Citi Handlowy 0 0Organizacje pozarządowe otrzymały wsparcie. Pomoc ma trafić do m.in. migrantów
ASZdziennikMotorola 0 07 pomysłów na wieczór, które są tak fajne, że aż szkoda ich nie wrzucić na Insta
0 0Możesz się pozbyć boomboxa. Ten niezniszczalny głośnik stanie się sercem każdej imprezy
0 0Przebranie Tosi na szkolny konkurs na ustach wielu Polaków. Zareagowała sama Tokarczuk
FELIETON LIBERSKIEGO 0 0Co po Tusku? Jeśli opozycja nie wyłoni jednego kandydata, przegra po raz kolejny
0 0"Koniec opozycji totalnej". Kaczyński niespodziewanie wszedł na sejmową mównicę
0 0101 lat polskiej muzyki w 7 minut. Film uczniów z Dąbrowy Górniczej trzeba zobaczyć!
dad:HERO 0 0"Trzeba mieć do kogo wracać..." płk Kruczyński z GROM o tym, jak być komandosem i ojcem