Monika Ruszkowska: Nagroda na początek

Monika Ruszkowska
Monika Ruszkowska fot: Teodor Klepczyński
W sztabie Fachowców i Specjalistów opiekujących się biegowymi drużynami #biegajnazdrowie jest również piękna i bardzo szczupła (a jakże!) Pani Dietetyczka Justyna. Zarówno przed pierwszym, jak i kolejnym spotkaniem z Nią odczuwałam pewnego rodzaju zdenerwowanie. Tymczasem okazało się, że już na wstępie programu czekały mnie wyłączenie nagrody!Pani Dietetyk ocenia ciało korzystając z magicznej maszyny, która w pół minuty wypluwa z siebie metryczkę badanego z podziałem kilogramowym oraz procentowym składników ciała, jak masa mięśniowa, tłuszcz, stopień zmineralizowania kości itp.itd..

Biorąc pod uwagę kilkadziesiąt danych ocenia również tzw. wiek metaboliczny organizmu. Nie będę kryć, że mój wynik o kilkanaście lat mniejszy niż wiek w dowodzie wywał euforię, która wciąż się nie kończy!

Pani Dietetyczka do wyników badań w zasadzie nie miała zastrzeżeń, za to po dogłębnym wywiadzie przeprowadzonym w sprawie mojego stylu odżywiania, podsumowała go jednym zdaniem: ‚Je Pani po prostu beznadziejnie!‘

Podobnie jak wszyscy uczestnicy programu #biegajnazdrowie otrzymałam szczegółowo na dni i godziny rozpisaną dietę. Zaskoczyła mnie ilość posiłków – odnoszę wrażenie, że nie przestaję jeść ;-) Zdarza mi się, choć rzadko na szczęście, ominąć posiłek, zdarza mi się również skusić na coś spoza dozwolonych produktów.

Mimo to, wykonane po miesiącu diety i sześciu tygodniach biegania, ponowne badanie pokazało minus 1,5 kg tłuszczu i plus 0,5 kg mięśni w moim ciele oraz UWAGA! kolejny rok mniej w moim metabolicznym wieku!

Czego chcieć więcej! Szczególnie, że jem więcej niż przed programem, w dodatku nie muszę odmawiać sobie wielu ulubionych produktów, a i raz na dłuższy czas pozwolić sobie mogę na ‚małe szleństwo‘ jak ujęła to Pani Dietetyczka. Oczywiście, że z przyzwolenia tego korzystam! Jestem przekonana, że wiele podpowiedzi Pani Justyny pozostanie ze mną już na zawsze, jako wprowadzone na stałe zmiany stylu życia.


Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0"Daleko mi do ideału, ale lubię pomagać ludziom". Rinke Rooyens o nowym programie i ojcostwie
0 0Julia Wieniawa pokazała się bez makijażu. Fani nie dowierzają: "Kogo chcesz okłamać?"
0 0Komendant policji stracił stanowisko. Powód? Rozsyłał memy wyśmiewające PiS
0 0"Cierpią w samotności". Codziennie 12 polskich mężczyzn popełnia samobójstwo
KRUK 0 0Walka z długiem. Tak postępuj, gdy do twoich drzwi puka firma windykacyjna
0 0Proste rozwiązanie problemów z elektroniką. Działa również w przypadku tego urządzenia
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nie obchodzą cię zmiany klimatu za 50 lat? Wiemy, jak będzie wyglądała pogoda w Polsce za dekadę
DADHERO.PL 0 0Mieliśmy polskiego Raya Charlesa. Genialny Dawid Ogrodnik w filmie "Ikar. Legenda Mietka Kosza"
0 0Joanna Przetakiewicz w nagiej sesji. "Zapisuję sobie pani zdjęcia w telefonie"

DADHERO.PL

0 0Nie masz pojęcia, jak wychować swoją córkę? Tato, oto 10 złotych rad specjalnie dla Ciebie
0 0Dobry zegarek nie musi być "Swiss Made". Fajne czasomierze powstają i w innych krajach Europy