O autorze
Jacek Dubois – adwokat specjalizujący się w prawie karnym. W chwilach wolnych pisarz.

Krzysztof Stępiński – z wyboru sędzia (1974-1983). Od trzydziestu lat adwokat. W wolnych chwilach kibicuje Legii Warszawa.

Czy pan marszałek Kuchciński czuje mojrę?


Kiedy zobaczyliśmy panią Janinę Ochojską wystającą w deszczu pod Sejmem w oczekiwaniu na akt łaskawości marszałka Kuchcińskiego, który ostatecznie nie wpuścił jej do budynku, którym zarządza w imieniu suwerena, przypomniała nam się szmoncesowa anegdota.

Dawno temu żydowski bankier negocjował z rządem CK pożyczkę, którą w jego banku chciała zaciagnąć monarchia. Kiedy negocjacje zbliżały się do końca premier rządu CK dyskretnie poniformował bankiera, że jego syn Maurycy, jest groźnym terorystą. I wtedy bankier miał powiedzieć: żadnej pożyczki nie nie udzielę, bo jaką gwarancję może mi dać monarchia, która boi się mojego Mońka!

Panie Marszałki, odwagi! Rozumiemy obawy przed wpuszczeniem do Sejmu pani Wandy Traczyk – Stawskiej, strzelca „Pączka” z Powstania Warszawskiego. Taka, to jak Kolegów skrzyknie, to i z Niemcem sobie poradzi. Ale mojra przed Ochojską? Toż ona w życiu muchy nie skrzywdziła, a Panu mogłaby pomóc wybudować studnię. Daj Bóg, mądrości.


Dubois & Stępiński
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki