O autorze
Jacek Dubois – adwokat specjalizujący się w prawie karnym. W chwilach wolnych pisarz.

Krzysztof Stępiński – z wyboru sędzia (1974-1983). Od trzydziestu lat adwokat. W wolnych chwilach kibicuje Legii Warszawa.

Czy pan marszałek Kuchciński czuje mojrę?


Kiedy zobaczyliśmy panią Janinę Ochojską wystającą w deszczu pod Sejmem w oczekiwaniu na akt łaskawości marszałka Kuchcińskiego, który ostatecznie nie wpuścił jej do budynku, którym zarządza w imieniu suwerena, przypomniała nam się szmoncesowa anegdota.

Dawno temu żydowski bankier negocjował z rządem CK pożyczkę, którą w jego banku chciała zaciagnąć monarchia. Kiedy negocjacje zbliżały się do końca premier rządu CK dyskretnie poniformował bankiera, że jego syn Maurycy, jest groźnym terorystą. I wtedy bankier miał powiedzieć: żadnej pożyczki nie nie udzielę, bo jaką gwarancję może mi dać monarchia, która boi się mojego Mońka!

Panie Marszałki, odwagi! Rozumiemy obawy przed wpuszczeniem do Sejmu pani Wandy Traczyk – Stawskiej, strzelca „Pączka” z Powstania Warszawskiego. Taka, to jak Kolegów skrzyknie, to i z Niemcem sobie poradzi. Ale mojra przed Ochojską? Toż ona w życiu muchy nie skrzywdziła, a Panu mogłaby pomóc wybudować studnię. Daj Bóg, mądrości.


Dubois & Stępiński
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze
WYBORY2019 0 0Pozwolił powiesić plakaty kandydata PiS i teraz żałuje. "Popełniłem błąd i właśnie za niego płacę"
0 0Parodiował niepełnosprawnych? Pszoniak: Trzeba się puknąć w głowę!