O autorze
Szczęśliwa mama szóstki dzieci, rodowita Poznanianka, kobieta biznesu, prezes klubu piłkarskiego Warta Poznań S.A., prezes spółki budowlano-deweloperskiej Family House, kiedyś modelka. Jedna z najbardziej wpływowych kobiet w Polsce i w świecie piłki nożnej. Na swoim blogu poruszam tematy sobie bliskie: sport, zdrowy tryb życia, macierzyństwo i polityka.

A kluby runą...

Od długich lat wszystkie osoby związane z dużą częścią klubów sportowych praktycznie w całym kraju, przyglądają się powolnemu rozkładowi sportowych organizmów. Podtrzymujący przy życiu kluby respirator w postaci pieniędzy za sukcesy sportowe, systematycznie szarpie władza - już nie tylko lokalna, co niejednokrotnie podkreślałam w przypadku Warty.Przedstawiając sprawę bardzo konkretnie i klarownie - minister Mucha zdecydowała o rezygnacji z finansowania Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, na której Warta zajęła ostatnio III miejsce w kraju. Środki zdobywane przez młodych sportowców, to nierzadko główny zastrzyk gotówki dla klubów takich, jak ponad stuletnia Warta, która wychowuje ok. 600 młodych sportowców w sześciu sekcjach (pływanie, tenis ziemny, piłka nożna, hokej na trawie, szermierka, kajakarstwo). Od teraz wszystkie pieniądze trafiać będą do Polskich Związków Sportowych, które będą rozporządzać gotówką. Jak rozdzielić ją mądrze między setki klubów? Jak śmieszne kwoty otrzyma większość z nich?

Kluby zubożeją. Jak powiedział mi prezes KS Warta, Marek Łbik, większość sekcji Warty opierała swoje budżety na środkach zdobytych dzięki sukcesom w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Pożar w polskim sporcie Pani ministra postanowiła ugasić kanistrem benzyny, pozbawiając kluby środków do funkcjonowania. Joanna Mucha obecnie zajmuje się lekcjami WF, choć wydaje mi się, że powinno to leżeć w gestii ministerstwa oświaty.

Według moich informacji, wielkopolskie środowisko sportowe, w dużej mierze za sprawą Prezesa Łbika, nie przejdzie obojętnie obok tej dramatycznej decyzji. Marek Łbik jak i kilku innych olimpijczyków, w ramach protestu zamierza zwrócić swoją złotą odznakę, jaką otrzymał za zasługi od ministerstwa.


W najbliższym czasie będę informować o przebiegu działań KS Warta w tej naglącej kwestii. Tylko interwencja zasłużonych postaci w polskim sporcie może pozwolić na ponowne pochylenie się nad nowymi, bezsensownie wprowadzonymi pomysłami. Ja także zrobię co w mojej mocy, aby nagłośnić ten problem.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0W Polsce tego filmu ludzie boją się jak ognia. Widziałem "Malowanego ptaka" i już wiem dlaczego

POLECAMY

HYDEPARK 0 0Maciej Stuhr kończy 44 lata. I właśnie z tej okazji dał bardzo szczery wywiad
0 0Tak się rozjeżdża konkurencję. Po takiej zapowiedzi serwisu Disney+ Netflix może się bać

TRAGEDIA W WARSZAWIE

FELIETON 0 0Ilu ludzi ma jeszcze zginąć na pasach? Posłowie, przestańcie się bać kierowców!
X-lander 0 0Złożysz go jedną ręką. Mamy cenią go za wielofunkcyjne zastosowanie
PSSB 0 0Konsultanci sprzedaży bezpośredniej. Kim są osoby działające w tej rozwijającej się branży?
POLECAMY 0 0Tak Kaczyński traci władzę. Po wyborach dostał dwa potężne ciosy