O autorze
Justyna Kowalczyk. Polska Królowa Zimy. Jedna z najwybitniejszych zawodniczek w historii polskiego narciarstwa biegowego. Jej największe sukcesy to: złoto olimpijskie z Igrzysk w Vancouver, dwa złote medale Mistrzostw Świata w Libercu. Jako pierwsza biegaczka w historii wygrała 3 razy z rzędu prestiżowe Tour de Ski. Ma na koncie także 3 Puchary Świata oraz 3 tytuły Sportowca Roku w plebiscycie "Przeglądu Sportowego".

Priviet wszystkim z Sochi:)

Ależ mi zabili klina z tymi trasami:) A już myślałam, że następny okres przygotowawczy przeleci sobie bez deski do łyżwiarstwa, długich tortur na siodełku rowerowym czy łyżworolek w pozycji panczenisty... Indyk myślał o niedzieli... Bo byłabym największą idiotką narciarską, gdybym nie podjęła wyzwania..Od początku, więc... Za rok na Igrzyskach Olimpijskich w Sochi narciarki-biegaczki będą indywidualnie rywalizować na czterech dystansach. Sprint i trzydzieści kilometrów stylem łyżwowym, duathlon (7.5km klasyk + 7.5km łyżwa) i dziesiątka klasykiem. Ameryki pewnie nie odkryję, jak napiszę, że to klasyk miał być tym jedynym i najważniejszym biegiem. Jeszcze bardziej dopieszczony niż w tym roku, jeszcze bardziej pewny. Choć tu już rezerwa minimalna.


Zrezygnowałam trochę z łyżwy ze względu na nieszczęsne piszczele, ale i kolana i kręgosłup, którym bardzo ciężko wytrzymać wielką dawkę treningu siłowego potrzebnego do tego stylu. Za strzelistej konstrukcji jestem na takie pakowanie. No i po dzisiejszych oględzinach tras stwierdziłam, że w kwietniu zostanę wyrwana z pięknego klasycznego snu, ubrana w trzy pary spodenek z poduszkami na sadystycznym rowerze;) Życie bywa brutalne...


Pętla 3.75km do stylu łyżwowego jest jedną z cięższych jaką w życiu widziałam. Dodatkowo jej układ, czyli zjazdy na początku i długi kilometrowy podbieg tuż przed finiszem potęgują to odczucie. Muszę spróbować to wykorzystać. Sprint pozostawię sprinterkom, bo to dla nich trasa. No i klasyk..:( Drugi biegun, niestety. Mało wymagająca wydolnościowo. Dużo zakrętów. Hopka goni hopkę. Zobaczymy. Ważne, że wiem na czym stoję i mam cały rok na pracę. Trzeba również pamiętać o wysokości i bliskości morza. 1500mnpm. Wszyscy, którzy już tu startowali, mówią, że okrutnie ciężko. Niektórym po prostu odcina prąd w najmniej oczekiwanym momencie.


Krasna Polana, czyli miejsce rozgrywania biegów narciarskich, biathlonu, skoków, kombinacji norweskiej to teraz jeden wielki plac budowy. Dziesiątki o ile nie setki ludzi pracuje tu dniami i nocami. Wioska olimpijska, hotele, drogi, tunele, szybka kolej i cholera wie co jeszcze się buduje. Niesamowita inwestycja. Pięknie będzie jak to wszystko skończą!

My już mamy przyjemność mieszkać w domkach, które będą częścią wioski. Takich luksusów na Igrzyskach jeszcze nie widziałam. Pokoje duże, przestrzenne z telewizorem, osobną łazienką, całe w drewnie, pięknie wykończone- nawet okna mają;) Jedzenie, jak to w Rosji, również pyszne. Co akurat niczym dobrym przed Mistrzostwami Świata nie jest. Na szczęście z okna stołówki widać centralnie ten wielki podbieg na trasie łyżwowej i...można się zastanowić co i ile na talerzu wyląduje:)

Ducha Igrzysk też czuć na każdym kroku. Dziesiątki wolontariuszy, ciągle kontrole, bramki jak na lotniskach, akredytacje trzeba mieć wszędzie, żadnego alkoholu ani nic niebezpiecznego nie wolno na teren wnosić. I bardzo dobrze. Wszystko dla naszego bezpieczeństwa. Okolica geograficznie i historycznie gorąca, więc ostrożności nigdy za wiele.

No i tu też, jak i w całej Rosji, wystarczy się uśmiechnąć i każdy mężczyzna pomaga bez wahania w każdej sytuacji! A że ja ciągle zęby suszę, to nie zdziwicie się na pewno, jak napiszę, że uwielbiam do Rosji wracać i bardzo się cieszę,że następne Igrzyska będą właśnie w Sochi :)))

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Już nie opozycja, a współrządzący! Senacka większość anty-PiS potwierdzona
PILNE 0 0Koszmarny sen PiS w Senacie trwa. Wicemarszałkiem wybrano Michała Kamińskiego
MOTO 0 0Skoda Kodiaq, Karoq, Kamiq. Nazwy podobne, ale auta różne. Najlepiej wyjaśnia to… Krystyna Czubówna
0 0O pracy w tym miejscu marzą tysiące. Właśnie ruszyła rekrutacja dla Polaków
Fundacja Citi Handlowy 0 0Organizacje pozarządowe otrzymały wsparcie. Pomoc ma trafić do m.in. migrantów
ASZdziennikMotorola 0 07 pomysłów na wieczór, które są tak fajne, że aż szkoda ich nie wrzucić na Insta
0 0Możesz się pozbyć boomboxa. Ten niezniszczalny głośnik stanie się sercem każdej imprezy
0 0Przebranie Tosi na szkolny konkurs na ustach wielu Polaków. Zareagowała sama Tokarczuk
FELIETON LIBERSKIEGO 0 0Co po Tusku? Jeśli opozycja nie wyłoni jednego kandydata, przegra po raz kolejny
0 0"Koniec opozycji totalnej". Kaczyński niespodziewanie wszedł na sejmową mównicę
0 0101 lat polskiej muzyki w 7 minut. Film uczniów z Dąbrowy Górniczej trzeba zobaczyć!
dad:HERO 0 0"Trzeba mieć do kogo wracać..." płk Kruczyński z GROM o tym, jak być komandosem i ojcem