O autorze
Justyna Kowalczyk. Polska Królowa Zimy. Jedna z najwybitniejszych zawodniczek w historii polskiego narciarstwa biegowego. Jej największe sukcesy to: złoto olimpijskie z Igrzysk w Vancouver, dwa złote medale Mistrzostw Świata w Libercu. Jako pierwsza biegaczka w historii wygrała 3 razy z rzędu prestiżowe Tour de Ski. Ma na koncie także 3 Puchary Świata oraz 3 tytuły Sportowca Roku w plebiscycie "Przeglądu Sportowego".

Najważniejsza operacja przede mną...

Czasem tak mam, że jak na coś bardzo czekam, planuję i idealizuję, to potem rozczarowuję się bardzo. Czekałam na wiosnę. Z wielkim utęsknieniem wypatrywałam każdego jej zwiastunu.Mam co chciałam i teraz, mimo wszechobecnego pozabiegowego bólu, uśmiech nie schodzi mi z twarzy:)

Trochę się zdrowotnie posypałam, nie ma co ukrywać. Dziesięć lat harówki i unikanie remontów musiało się tak skończyć:) Ale za to jak już się wszystko ładnie wygoi...

No właśnie. Już za trzy tygodnie rozpoczyna się najważniejsza operacja - czyli przygotowania do Mistrzostw Świata w Val di Fiemme. Jest jeszcze jeden cel sportowy, który bardzo chciałabym zrealizować. Nigdy nie zdobyłam tytułu Mistrzyni Świata w biegu stylem klasycznym. Mam dwa złota "łyżwą", kto by pomyślał...

W Tesero klasykiem wystartujemy dwa razy: na 30km i w sprincie. Fajne biegi.Wszystko jest już zaplanowane, zapięte na ostatni guzik.

Wystarczy tylko chcieć, wystarczy tylko kolejny rok z rzędu przez 10 miesięcy popracować tak, by najsłabsze części ciała nie wytrzymały (tak, tak - kontuzje przeciążeniowe z leżenia na kanapie się nie biorą). Wystarczy marzyć...

Ale póki co wiosna wciąż trwa:) Za mną ponad dwa tygodnie w Klinice u dr Śmigielskiego. Super czas. Prócz trzech niezbędnych niestety zabiegów, miałam tam świetna opiekę, dużo spokoju i życzliwości. Dziękuję! Zdołałam również nadrobić zimowe zaległości w pracach nad rozprawą doktorską.

Cyferki, statystyki, liczby i obciążenia- Sylwii Jaśkowiec, Koli Marek, moje i kilku byłych reprezentantek zaczynają już mi się śnić po nocach:)

Ta wiosna jest inna niż wszystkie. Okazała się fajniejsza od idealizowanego marzenia.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0Franek Sterczewski zdradza plan na działanie w Sejmie. I opowiada, jak wyglądał "chrzest" w TVP
0 0Tak odpowiedziała na zaproszenie Dudy. Reakcja europosłanki PO zwróciła uwagę bułgarskiej prawniczki
Unum 0 0Nigdy nie mów nigdy. Weź sobie do serca wnioski z tego badania, bo życie pisze różne scenariusze
T-mobile 0 0Tomasz Raczek w serialu Netflixa? Oto dlaczego w tej plotce jest odrobina prawdy
0 0Przepis na prezydenta. To, co w kilka miesięcy zrobił Duda, powinno być lekcją dla opozycji
0 0Czarzasty ujawnia: będą poważne zmiany na Lewicy. "Rada krajowa SLD dała zielone światło"