O autorze
Justyna Kowalczyk. Polska Królowa Zimy. Jedna z najwybitniejszych zawodniczek w historii polskiego narciarstwa biegowego. Jej największe sukcesy to: złoto olimpijskie z Igrzysk w Vancouver, dwa złote medale Mistrzostw Świata w Libercu. Jako pierwsza biegaczka w historii wygrała 3 razy z rzędu prestiżowe Tour de Ski. Ma na koncie także 3 Puchary Świata oraz 3 tytuły Sportowca Roku w plebiscycie "Przeglądu Sportowego".

Najważniejsza operacja przede mną...

Czasem tak mam, że jak na coś bardzo czekam, planuję i idealizuję, to potem rozczarowuję się bardzo. Czekałam na wiosnę. Z wielkim utęsknieniem wypatrywałam każdego jej zwiastunu.Mam co chciałam i teraz, mimo wszechobecnego pozabiegowego bólu, uśmiech nie schodzi mi z twarzy:)

Trochę się zdrowotnie posypałam, nie ma co ukrywać. Dziesięć lat harówki i unikanie remontów musiało się tak skończyć:) Ale za to jak już się wszystko ładnie wygoi...

No właśnie. Już za trzy tygodnie rozpoczyna się najważniejsza operacja - czyli przygotowania do Mistrzostw Świata w Val di Fiemme. Jest jeszcze jeden cel sportowy, który bardzo chciałabym zrealizować. Nigdy nie zdobyłam tytułu Mistrzyni Świata w biegu stylem klasycznym. Mam dwa złota "łyżwą", kto by pomyślał...

W Tesero klasykiem wystartujemy dwa razy: na 30km i w sprincie. Fajne biegi.Wszystko jest już zaplanowane, zapięte na ostatni guzik.

Wystarczy tylko chcieć, wystarczy tylko kolejny rok z rzędu przez 10 miesięcy popracować tak, by najsłabsze części ciała nie wytrzymały (tak, tak - kontuzje przeciążeniowe z leżenia na kanapie się nie biorą). Wystarczy marzyć...

Ale póki co wiosna wciąż trwa:) Za mną ponad dwa tygodnie w Klinice u dr Śmigielskiego. Super czas. Prócz trzech niezbędnych niestety zabiegów, miałam tam świetna opiekę, dużo spokoju i życzliwości. Dziękuję! Zdołałam również nadrobić zimowe zaległości w pracach nad rozprawą doktorską.

Cyferki, statystyki, liczby i obciążenia- Sylwii Jaśkowiec, Koli Marek, moje i kilku byłych reprezentantek zaczynają już mi się śnić po nocach:)

Ta wiosna jest inna niż wszystkie. Okazała się fajniejsza od idealizowanego marzenia.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Piknik, różowe włosy, internetowy detoks. [/b] Oto 30 rzeczy, które powinno się zrobić w lato chociaż raz
ALEKSANDRA GERSZ

Piknik, różowe włosy, internetowy detoks. Oto 30 rzeczy, które powinno się zrobić w lato chociaż raz

[b]Hans Solo kontratakuje! [/b] Raper z Pięć Dwa i członek Luxtorpedy o kondycji swojego serca i słuchu
WYWIAD

Hans Solo kontratakuje! Raper z Pięć Dwa i członek Luxtorpedy o kondycji swojego serca i słuchu

Marcin PonikowskiMarcin Ponikowski

Jim Jarmusch jeszcze nigdy nie był tak krytyczny wobec popkultury, swojej ojczyzny, kondycji planety, człowieka i jego ikon, a przede wszystkim względem swoich popularnych kolegów z branży. Wszyscy ci, którzy odsądzają go za film o zombie od czci i wiary w filmowy kunszt, powinni oglądnąć obraz jeszcze raz. Z potrójnym przymrużeniem oka.

MARSZ RÓWNOŚCI W BIAŁYMSTOKU

REAKCJE NA PRZEMOC I AGRESJĘ