O autorze
Konopie to moja pasja. Od 15 lat zajmuję się popularyzacją wiedzy na temat wszechstronnego wykorzystania tej rośliny - zarówno w teorii jak i praktyce. Przez wiele lat aktywnie angażowałem się w działalność społeczną i polityczną ukierunkowaną na uwolnienie konopi z restrykcji prawnych. Współtworzyłem portal hyperreal.info, byłem redaktorem naczelnym Gazety Konopnej Spliff, aktywistą Kanaby i rzecznikiem prasowym Wolnych Konopi. Kandydowałem do Sejmu i Parlamentu Europejskiego promując ideę zielonej gospodarki opartej na konopiach. Chcąc udowodnić, że głoszone przeze mnie tezy mają pokrycie w rzeczywistości, stworzyłem największą w Polsce firmę konopną, która po kilku latach zatrudniała 100 osób i generowała dziesiątki milionów złotych przychodu. W 2019 roku założyłem Kombinat Konopny, którego celem jest kontynuowanie dotychczasowych osiągnięć w nowych dziedzinach przemysłu i prowadzenie badań nad agrotechniką i przetwórstwem konopi m.in. w kierunku wykorzystania włókienniczego.

www.facebook.com/maciejkowalski85
www.facebook.com/kombinatkonopny

Dlaczego nie KNP

Ja swój głos oddam na Europę Plus Twój Ruch
Ja swój głos oddam na Europę Plus Twój Ruch fot. Metrowy
Wiele osób pyta mnie, dlaczego zdecydowałem się kandydować do Parlamentu Europejskiego z list Europy Plus Twój Ruch, a nie Kongresu Nowej Prawicy. "Najwyższy czas" na odpowiedź :)


Różnic jest wiele, podobieństwo jedno - zarówno Kongres Nowej Prawicy jak i Europa Plus Twój Ruch są stanowczo przeciwne prohibicji i obecnej ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. Jako wieloletni aktywista organizacji pozarządowych zajmujących się reformą polityki narkotykowej, spotykam się z głosami, jakoby KNP był dla mnie "naturalnym partnerem". Otóż nie jest. Z dwóch powodów.

Pierwszy jest taki, szczególnie istotny w kontekście zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego, że KNP nie zamierza walczyć o legalizację marihuany w PE. Jeśli jest coś, za co można Korwina cenić, to jego szczerość i konsekwencja - raz za razem słyszymy, że do PE idzie tylko po pieniądze, dla zyskania rozpoznawalności i ew. podejmować nieudane próby rozsadzenia Unii Europejskiej od wewnątrz. Zwolennicy harmonizacji przepisów narkotykowych w Europie i liberalizacji na poziomie unijnym, mają zatem 25 maja tylko jedną opcję - jest nią Europa Plus Twój Ruch.

Nawet wspinająć się na wyżyny fantazji i zastanawiając się nad ewentualną obecnością KNP w polskim Sejmie (do którego wybory są dopiero za 1,5 roku), ciężko mi zgodzić się z ich pomysłem na depenalizację. Zamiast tabeli wartości granicznych i konopnych klubów społecznych, postulowanych przez Twój Ruch, KNP domaga się całkowitej likwidacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Takie rozwiązanie stoi w sprzeczności z przepisami międzynarodowymi i gwarantuje nałożenie na Polskę sankcji gospodarczych. Wizja KNP nie zostawia też miejsca na niezbędną profilaktykę i leczenie, nie mówi też niczego o kontroli jakości czy dostępu dla niepełnoletnich.


Druga sprawa to pokrętnie rozumiane przez KNP hasło "wolności". Piewcy wolności, którzy jednocześnie odmawiają podstawowych praw kobietom, osobom niepełnosprawnym i wszelkiego rodzaju mniejszościom, są dla mnie zwykłymi hipokrytami. Obserwując samego wodza Kongresu, jak i sporą część jego wyznawców, mam wrażenie, że korwiniści zwyczajnie nie lubią ludzi. Nie chcę być częścią ruchu, który piętnuje myślących inaczej niż oni.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Piknik, różowe włosy, internetowy detoks. [/b] Oto 30 rzeczy, które powinno się zrobić w lato chociaż raz
ALEKSANDRA GERSZ

Piknik, różowe włosy, internetowy detoks. Oto 30 rzeczy, które powinno się zrobić w lato chociaż raz

[b]Hans Solo kontratakuje! [/b] Raper z Pięć Dwa i członek Luxtorpedy o kondycji swojego serca i słuchu
WYWIAD

Hans Solo kontratakuje! Raper z Pięć Dwa i członek Luxtorpedy o kondycji swojego serca i słuchu

Marcin PonikowskiMarcin Ponikowski

Jim Jarmusch jeszcze nigdy nie był tak krytyczny wobec popkultury, swojej ojczyzny, kondycji planety, człowieka i jego ikon, a przede wszystkim względem swoich popularnych kolegów z branży. Wszyscy ci, którzy odsądzają go za film o zombie od czci i wiary w filmowy kunszt, powinni oglądnąć obraz jeszcze raz. Z potrójnym przymrużeniem oka.

MARSZ RÓWNOŚCI W BIAŁYMSTOKU

REAKCJE NA PRZEMOC I AGRESJĘ