O autorze
Konopie to moja pasja. Od 15 lat zajmuję się popularyzacją wiedzy na temat wszechstronnego wykorzystania tej rośliny - zarówno w teorii jak i praktyce. Przez wiele lat aktywnie angażowałem się w działalność społeczną i polityczną ukierunkowaną na uwolnienie konopi z restrykcji prawnych. Współtworzyłem portal hyperreal.info, byłem redaktorem naczelnym Gazety Konopnej Spliff, aktywistą Kanaby i rzecznikiem prasowym Wolnych Konopi. Kandydowałem do Sejmu i Parlamentu Europejskiego promując ideę zielonej gospodarki opartej na konopiach. Chcąc udowodnić, że głoszone przeze mnie tezy mają pokrycie w rzeczywistości, stworzyłem największą w Polsce firmę konopną, która po kilku latach zatrudniała 100 osób i generowała dziesiątki milionów złotych przychodu. W 2019 roku założyłem Kombinat Konopny, którego celem jest kontynuowanie dotychczasowych osiągnięć w nowych dziedzinach przemysłu i prowadzenie badań nad agrotechniką i przetwórstwem konopi m.in. w kierunku wykorzystania włókienniczego.

www.facebook.com/maciejkowalski85
www.facebook.com/kombinatkonopny

Powrót do legalizacji

Wolność dla Konopi - Konopie dla Wolności!
Wolność dla Konopi - Konopie dla Wolności! fot. Wolne Konopie
Po kilku latach przerwy w działalności społecznej pora wracać i raz jeszcze zawalczyć o pełną legalizację marihuany w Polsce! :)


Po kilkunastu latach różnej intensywności aktywności prolegalizacyjnej, w 2015 roku bezterminowo zawiesiłem swoją działalność w Wolnych Konopiach. O powodach tego rozstania pisałem tutaj: https://natemat.pl/blogi/maciejkowalski/146175,pozegnanie - teraz, po 1500 (!) dniach przerwy, doszedłem do wniosku, że czas najwyższy podjąć rękawicę na nowo.

Przez te kilka lat dokonała się ogromna zmiana w konopnym krajobrazie. Postulaty o miejscach pracy i podatkach płynących z rynku konopnego przestały być pobożnym życzeniem - udowodniłem, że to w Polsce możliwe. Społeczny odbiór także uległ potężnemu odświeżeniu, a pacjenci zyskali możliwość ubiegania się o dostęp do medycznej marihuany (utrudniony, ale jednak). Świat też nie stał w miejscu - kolejne kraje zalegalizowały marihuanę i uczyniły z niej normalną gałąź gospodarki.

Mam wrażenie, że nasze społeczeństwo gotowe jest już na postulat, który głosimy tak naprawdę nieprzerwanie od wprowadzenia w Polsce prohibicji narkotykowej na przełomie wieku, czyli LEGALIZACJA MARIHUANY. Bez gwiazdek, bez drobnego druku, bez żadnych "ale". Docelowy scenariusz to umożliwienie polskim przedsiębiorcom konkurowania na światowym rynku marihuany, co pozwoli na stworzenie dziesiątek/setek tysięcy miejsc pracy i każdego roku zapewni kilka(naście?) miliardów złotych wpływów do budżetu. Zdaję sobie sprawę, że taki stan rzeczy nie przyjdzie z dnia na dzień, więc w pierwszej kolejności trzeba zadbać o szybką, prostą nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii znoszącą kary za posiadanie i uprawę marihuany na własny użytek - jest to przeżytek, który jak najprędzej musi znaleźć się na śmietniku historii.


... a jak zamierzam to zrobić? O tym dowiecie się w najbliższych tygodniach/miesiącach - a jeśli macie swoje sugestie, pomysły, propozycje - piszcie w komentarzach!

PS - NIE, nie kandyduję w żadnych wyborach na żadne polityczne stanowisko ;)
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0"Chodziło o to, by mężczyźni odzyskali godność". Tomasz Raczek szczerze o zamknięciu "Playboya"
0 0Przestajemy zwracać uwagę na cenę i smak. Zaczyna się liczyć co innego
Zysk 0 0Mówią, że to polska "Gra o tron". Za nami premiera kolejnej części piastowskiej sagi
Brita 0 0Co powinno pić dziecko? Dobrą wodę znajdziesz nie tylko na sklepowych półkach
0 0"Chętnie przeproszę". Dziwny wpis kobiety, która oskarżyła Grodzkiego
0 0Marszałek Grodzki odpowiada na materiał TVP. Mówi o "drodze sądowej"
FELIETON MICHALIK 0 030-krotność ZUS, czyli tak PiS chce karać za rozum i kwalifikacje
INN:Poland 0 0ZUS vs. przedsiębiorcza matka: 9 lat składek to za mało, by pójść na zwolnienie
0 0Lewica pod rękę z PiS i przeciw Gowinowi. Słowa Zawiszy zaskakują
0 0"Nikt nigdy nie pytał". Kandydat na ministra o braku wyższego wykształcenia
0 0Jest szczepionka przeciwko eboli. Na razie może eksperymentalnie pomóc w zwalczeniu epidemii
0 0Myślisz, że to lenistwo, a to depresja. 10 objawów choroby, których nie rozumie otoczenie