NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Polski piłkarz Bartosz Salamon przeszedł do AC Milan
  Bartosz Salamon przechodzi do AC Milan. W Polsce mało kto go zna, a on trafił do czołowego klubu

  Polak w Milanie. To największy news ostatniego dnia okienka transferowego. Jego bohaterem jest Bartosz Salamon - 21-letni piłkarz. Właśnie trafił do jednego z największych klubów Europy. Cała historia jest o tyle dziwna, że Salamon jest bardzo mało znany nad Wisłą. Polacy nie widzieli go w akcji. Nawet nie zadebiutował w naszej reprezentacji.

 • Artur Boruc wraca do formy. Popisał się genialną interwencją w meczu z Manchesterem United, został też powołany do kadry na mecz z Irlandią.
  Artur Boruc robi furorę w lidze angielskiej. Bramkarz, który pije, pali i pokazuje innym znak krzyża

  Raz w górę, raz w dół. Jak na rollercoasterze. Tak od lat przebiega kariera Artura Boruca. Genialny bramkarz, który na najważniejszych imprezach był najlepszym z Polaków. Ale też człowiek, który z powodu afer alkoholowych wylatywał z kadry. Który nie ukrywa, że lubi się napić, ale nie lubi czytać o sobie, że Boruc się naj… . Teraz znów wraca do gry. Waldemar Fornalik powołał go do kadry na mecz z Irlandią.

 • Oto krótka wiadomość, którą dostaliśmy od Wojciecha Cieśli. Dziennikarz "Newsweeka" opublikował tekst o sprawie "Starucha", do którego w wywiadzie z naTemat odniósł się adwokat Piotra Staruchowicza, mecenas Krzysztof Wąsowski. Wojciech Cieśla odpowiada na stwierdzenie Wąsowskiego o tym, że we fragmencie tekstu pomylił sprawy.

  Oświadczenie Wojciecha Cieśli, dziennikarza "Newsweeka"

  Oto krótka wiadomość, którą dostaliśmy od Wojciecha Cieśli. Dziennikarz "Newsweeka" opublikował tekst o sprawie "Starucha", do którego w wywiadzie z naTemat odniósł się adwokat Piotra Staruchowicza, mecenas Krzysztof Wąsowski. Wojciech Cieśla odpowiada na stwierdzenie Wąsowskiego o tym, że we fragmencie tekstu pomylił sprawy.

 • Mecenas Krzysztof Wąsowski - obrońca Piotra Staruchowicza.
  Mecenas Krzysztof Wąsowski, obrońca "Starucha": Piotr nie jest człowiekiem z półświatka. Jest wybitną jednostką [wywiad]

  Krzysztof Wąsowski - adwokat Piotra Staruchowicza. Gdy dostał tę sprawę, myślał, że zaraz pozna bandytę. Chuligana. Dziś o swoim kliencie mówi: - To wybitna jednostka. Człowiek pełen talentów. Wąsowski nie rozumie mediów, które posługują się stereotypami i szkodzą środowisku kibiców. Nie uznaje pojęcia wojny polsko-polskiej. Gdy wczoraj sąd postanowił wypuścić Staruchowicza, pomyślał: "Nareszcie". W rozmowie z naTemat mówi o tym, że cała ta sprawa powinna być punktem wyjścia do dyskusji o polskim ustawodawstwie.

 • Tenisistka Marta Domachowska na okładce lutowego "Playboya".
  Marta Domachowska na okładce nowego "Playboya". Kolejna sportsmenka, która prezentuje swe wdzięki

  "Marta Blond Rakieta Domachowska" - taki nagłówek znajdziemy na okładce nowego "Playboya". W środku z kolei znajdziemy odważne zdjęcia topless zawodniczki, której ostatnio nie idzie na korcie. Nie jest pierwszą polską sportsmenką, pokazującą swe wdzięki w piśmie dla panów. Przed nią zrobiły to między innymi Jagna Marczułajtis, Sylwia Gruchała, Anna Barańska (dzisiaj Werblińska) i pływaczka Luiza Hryniewicz. - Chcemy by w naszym magazynie pozowały nie tylko aktorki i piosenkarki - mówi mi Rafał Księżyk, naczelny "Playboya".

 • Reprezentacja Polski w futbolu amerykańskim przygotowuje się do pierwszego w swojej historii meczu ze Szwecją
  Polska ma swoją reprezentację w futbolu amerykańskim. "Za dwa lata będziemy w europejskiej czołówce" [wywiad]

  Już w najbliższą sobotę w łódzkiej Atlas Arenie odbędzie się mecz Polska - Szwecja. Nie, nie w siatkówkę. Nie w koszykówkę. To będzie debiut nowo utworzonej reprezentacji Polski w futbolu amerykańskim. - Jesteśmy dopiero na początku swej drogi, ale za dwa lata powinniśmy już być w europejskiej czołówce - mówi w rozmowie z naTemat Patryk Tyryłło, menedżer Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Ligi, która już teraz liczy sobie cztery klasy rozgrywkowe, w której występują 74 drużyny.

 • Novak Djoković i Wiktoria Azarenka wygrali turnieje singlowe w tegorocznym Australian Open. To nieporozumienie, że za swoje triumfy dostali po tyle samo pieniędzy.
  Po Australian Open: To niesprawiedliwe, że w tenisie zarobki kobiet i mężczyzn są takie same

  W sobotę Australian Open wygrała Wiktoria Azarenka. Po słabym finale Białorusinka zarobiła ponad 2,5 miliona dolarów. Dzień później w rywalizacji mężczyzn wygrał Novak Djoković. Serb stoczył po drodze jedno pięciogodzinne spotkanie, w finale spędził na korcie prawie cztery godziny, a za swój triumf zainkasował dokładnie tyle samo. Gdzie tu sprawiedliwość?

 • Klimek Murańka został wicemistrzem świata juniorów. A jeszcze niedawno miał poważne problemy ze wzrokiem, które ukrywał przed światem.
  Klimek Murańka - kiedyś był blisko utraty wzroku, a teraz jest wicemistrzem świata juniorów

  Ma dopiero 18 lat, a jego życie już teraz może posłużyć za scenariusz do filmu. Genialne dziecko polskich skoków narciarskich. Już jako 10-latek przeskoczył Wielką Krokiew. Potem kolejne sukcesy, ale także tajemnicza choroba oczu, którą ukrywał przed całym światem. Przewracał się, bo nie wiedział, kiedy zbliża się ziemia. Przez parę lat nie było o nim słychać. Teraz powrócił. Ma specjalne amerykańskie soczewki. I wicemistrzostwo świata juniorów, które zdobył w czwartek w Libercu.

 • Jakub Mikuś - trener mentalny sportowców z certyfikatem NLP. Uważa, że sportowiec musi być jakiś. Imponują mu Muhammad Ali i Jose Mourinho.
  Jakub Mikuś, trener mentalny: "W sporcie nie można być trochę. Tak jak nie można być trochę w ciąży" [wywiad]

  Nie jest psychologiem. Jest trenerem mentalnym sportowców. Jakub Mikuś - człowiek, który pobierał nauki od twórcy NLP Johna Grindera. - Sprawiam, by dobry sportowiec stał się jeszcze lepszy - mówi mi w wywiadzie. Imponują mu ludzie bezczelni i pewni siebie, jak Muhammad Ali czy Jose Mourinho. - Sportowiec musi być jakiś - przekonuje. Gdy dostaję od niego maila z autoryzacją, zawarte jest w nim motto: "Nie pozwól, by sukces trafił do twojej głowy. Nie pozwól też, by porażka trafiła do jego serca"

 • Eden Hazard - piłkarz, który wczoraj skopał chłopca do podawania piłek i dostał czerwoną kartkę.
  Znany piłkarz skopał chłopca do podawania piłek. "Trzeba coś zrobić z dzieciakami, które pomagają swoim idolom"

  Media sportowe żyją tym, co wczoraj wieczorem wydarzyło się w Anglii. Eden Hazard, czołowy piłkarz Chelsea Londyn, kopnął chłopca do podawania piłek, który próbował zagrać na czas. Piłkarz wyleciał z boiska. Według przepisów - słusznie. Tyle tylko, że chłopcy do podawania piłek ostatnio coraz częściej celowo przedłużają grę. To problem, który trzeba rozwiązać.