NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Dobre wino na wagę złota. Po czym je poznać i jak degustować?

  – Życie jest zbyt krótkie, żeby otwierać niedobre wino i pić je z nudnymi ludźmi – słusznie zauważył kiedyś skandynawski aktor Mads Mikklesen. W Polce, choć kultura picia wina rozwija się błyskawicznie, a świadomość konsumencka wzrasta, to wciąż zdarza nam się przy tym popełniać błędy. Po czym więc poznać dobre wino i jak odpowiednio degustować, żeby wydobyć wszystkie jego walory?

 • Sprawdzamy, jak działa "historyczna obniżka cen Neostrady".
  Jeszcze kilka lat temu internauci, by o tym nie pomyśleli. Sprawdzamy, jak działa "historyczna obniżka cen Neostrady"

  Sieć Orange rozpoczyna dziś sprzedaż nowej oferty internetowej i komórkowej. Wszyscy abonenci mają dostęp do obniżonych cen Neostrady. Stawka za łącze 10, 20 i 80 Mb/s została ujednolicona do niespełna 40 złotych. Orange w nowej ofercie proponuje także abonament komórkowy za pół ceny i pakiety łączące usługi stacjonarne i mobilne. Telekom liczy, że nowa propozycja okaże się hitem na rynku.

 • Polityka okiem satyryka. Krzysztof Daukszewicz: "Macierewicz nigdy nie odpuści Smoleńska, bo to jego fiksum dyrdum"

  - Obawiam się że PO może wyglądać po wyborach parlamentarnych jak samotny, biały żagiel - przewiduje Krzysztof Daukszewicz, satyryk, kompozytor i publicysta. Od lat obserwuje naszą scenę polityczną, komentując ją w nadawanym przez TVN24 "Szkle Kontaktowym". W księgarniach właśnie ukazała się jego nowa książka "Tuskuland", która dowcipnie i celnie podsumowuje ostatnie lata rządów Platformy. Dla nas znalazł chwilkę na kawę, aby porozmawiać o polityce. Tym razem na poważnie.

 • Humusożercy łączcie się! Nadchodzi wege rewolucja, a na jej czele Marta Dymek, autorka bloga Jadłonomia.com

  Jak w kraju kotletów schabowych wypromować kuchnię roślinną? My nie znamy odpowiedzi, ale ona z pewnością tak. Marta Dymek prowadzi bloga Jadłonomia.com, który doczekał się tysięcy fanów. Jej książka kucharska wyprzedała się na pniu, a ona sama trafiła na listę najbardziej wpływowych blogerów w Polsce. I to wszystko, dzieląc się z czytelnikami przepisem na idealny humus albo aromatyczne ciasto z...buraczków. Czy to początek wege-rewolucji? O powrocie do tradycyjnej kuchni, opartej na naturze i regionalnych składnikach, o minimalizmie w kuchni i życiowym sukcesie rozmawiamy z jego autorką.

 • Kup bilety i jedź do Sopotu. Na Dancing. I koniecznie zabierz babcię

  - Przepraszam, ale jesteśmy trochę zaspani. Do późna w nocy oglądaliśmy w telewizji dokument o seksie seniorów - tłumaczy mi na powitaniu Paulina Braun. Spotykamy się na warszawskim Dworcu Centralnym w czwórkę: z Wiesią i DJ Romanem, stałymi bywalcami klubowych imprez. Oboje po 60-tce, z włosami przyprószonymi siwizną. - Poznaj ekipę Dancingu Międzypokoleniowego - śmieje się Paulina Braun.

 • Listonosze mogą spać spokojnie. Minister Halicki: "przyszłość Poczty Polskiej w jasnych barwach"

  – Jesienią spodziewam się udanego debiutu Banku Pocztowego na warszawskiej giełdzie – mówił minister Andrzej Halicki na spotkaniu z dziennikarzami, dotyczącym przyszłości pocztowej grupy. Zaznaczył, że jest w tej kwestii optymistą i dostrzega jasną perspektywę rozwoju Poczty Polskiej. Ta wygrała właśnie organizowany przez UKE przetarg na operatora wyznaczonego do świadczenia usług powszechnych, co oznacza, że będzie rozdawać karty na tym rynku przez najbliższą dekadę.

 • Krowa na torach, awaria hamulca, powalone drzewa. PKP Intercity szkoli maszynistów na nowoczesnym symulatorze

  Spółka PKP Intercity pochwaliła się nowym symulatorem jazdy lokomotywą. Kupiony za 5,4 mln zł sprzęt jest jednym z najnowocześniejszych w Polsce. Od kwietnia szkolą się na nim maszyniści, którzy uczą się rozpoznawać potencjalne zagrożenia i właściwie reagować. - To zaś przełoży się na poprawę bezpieczeństwa w ruchu kolejowym - zapewnia przewoźnik.

 • Kadr z filmu „15 stron świata” Zuzanny Solakiewicz. Laureat głównej nagrody podczas 67. MFF w Locarno będzie zamykać tegoroczny festiwal Docs Against Gravity
  Startuje 12. edycja Docs Against Gravity. Tego festiwalu nie wolno przegapić!

  Już w ten weekend startuje 12. edycja jednego z najważniejszych festiwali filmowych w Europie. Ten rok niesie wiele zmian: wydarzenie zmieniło nazwę z PLANETE+ DOC FF na Docs Against Gravity Film Festival, jest też nowe logo i strona internetowa. Mimo to, poziom pozostał tak samo wysoki. W ciągu dziesięciu dni widzowie będą mogli obejrzeć ponad 140 filmów, porozmawiać z wybitnymi reżyserami z całego świata, wziąć udział w debatach, warsztatach i pobawić się na imprezach muzycznych, które tradycyjnie towarzyszą Docs Against Gravity. Z obszernego harmonogramu wybraliśmy dla Was te pozycje, których po prostu nie wolno przegapić.

 • "Jego największą zaletą jest to, że w ogóle powstał". Prawnik o rządowym projekcie ustawy in vitro

  W Polsce wciąż brak ustawy regulującej kwestie zapłodnienia metodą in vitro. Jednak niedługo to może się zmienić. Sejmowa podkomisja zajmie się dziś rządowym projektem, który daje szansę skorzystania z in vitro zarówno małżeństwom, jak i parom w nieformalnych związkach. Nowe przepisy, proponowane przez Ministerstwo Zdrowia, kładą duży nacisk na bezpieczeństwo zarodków, rodziców jak i samej procedury zapłodnienia. - Ze wszystkich dotychczasowych projektów, ten ma największe szanse powodzenia - mówi adwokat Urszula Gruszko - Szymańska, która zajmuje się ochroną zdrowia.

 • Historia Kopciuszka. O małej firmie z Polski, która urosła i podbiła cały świat

  To nie bajka, ale historia o dużym biznesie i międzynarodowych sukcesach. Dawno, dawno temu w Toruniu powstała mała firma. Wróżono jej krótką egzystencję, ale była tak efektywna, że PRL-owska władza zachowała ją przy życiu. A mała firma? Skorzystała z okazji i zaczęła się rozwijać. Stawała się duża i coraz większa, aż w końcu nabrała potężnych gabarytów. Dziś Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych to międzynarodowy holding, obecny na osiemdziesięciu światowych rynkach. Ich produkty są wszędzie: od Skandynawii po Chiny i Australię. Są globalnym graczem, rywalizują z największymi. I tylko w Polsce mało kto o nich słyszał.