NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Konkurs na prezesa TVP to nie tylko wybór osoby, która pokieruje największą telewizją w kraju, ale także pomysłu na telewizję publiczną.
  Szef TVP wybierany w oparach absurdu. Na przesłuchaniach najlepszy Piotr Gaweł

  O trzy miejsca we władzach Telewizji Polskiej rywalizuje aż 12 osób. Rada nadzorcza TVP właśnie rozpoczęła przesłuchania, których wyniki zostaną ogłoszone 2 czerwca. Pierwsza tura rozmów z kandydatami na członków zarządu i prezesa telewizji często zmieniała się w kabaret. Tylko jeden kandydat poważnie potraktował konkurs i przygotował prezentację pokazującą nie tylko zagrożenia dla TVP, a także sposoby rozwiązania najpoważniejszych problemów.

 • Paweł Kukiz nie powiedział podczas kampanii jednej rzeczy - tego jakie ma poglądy.
  W poszukiwaniu prawdziwej twarzy Kukiza. Co mówią o nim teksty jego piosenek?

  Z deklaracji składanych na wyborczych spotkaniach, z wywiadów oraz słynnej telewizyjnej debaty – trudno wywnioskować, jakie poglądy ma Paweł Kukiz. Dlatego sięgnęliśmy do jego tekstów, żeby tam spróbować sprawdzić, kim jest i co naprawdę myśli osoba, która ma szanse zając trzecie miejsce w prezydenckim wyścigu. Nie mamy dobrej wiadomości, wychodzi równie sprzeczny obraz człowieka.

 • Buzek już może pozwolić sobie na to, aby mówić co chce.
  Jerzy Buzek po raz kolejny ostro krytykuje rząd PO. Były premier może już sobie pozwolić mówić, co chce

  Jerzy Buzek jest jedynym liderem Platformy Obywatelskiej, który coraz głośniej krytykuje dziania swojej partii i rządu. Najpierw sprzeciwiał się planom zabierania pieniędzy z OFE, teraz nie zostawił suchej nitki na decyzjach dotyczących wyboru śmigłowca dla polskiej armii. Były premier nie planuje jednak politycznego samobójstwa, wszystko wskazuje na to że jego działania są dokładnie przemyślane.

 • Do Smoleńska piloci polecieli na podstawie nieaktualnej prognozy pogody. (Zdjęcie z wylotu polskiej delegacji do Kijowa w styczniu 2015 r.)
  Załoga tupolewa dostała podrobione dokumenty, żeby mogła wystartować do Smoleńska? Na to wskazują nowe stenogramy

  – Dziś dawał podrobioną kartę, nie? – zapytał w trakcie lotu do Smoleńska nawigator TU-154M, gdy załoga po raz pierwszy usłyszała oficjalnie o trudnych warunkach pogodowych na lotnisku docelowym. To wiedza z nowych stenogramów, które ujawniono w zeszłym tygodniu. Ujawniamy, co miał na myśli Artur Ziętek i kto oraz dlaczego mógł sfałszować wręczaną załodze prognozę pogody na lot z 10 kwietnia 2010 roku.

 • Andrzej Duda człowiek o wielu politycznych twarzach. Czy właśnie przygląda się kolejnemu wcieleniu?
  Andrzej Duda - człowiek bez politycznej twarzy? W sprawie Smoleńska zmienia zdanie co wybory

  Andrzej Duda niczym kamelon zmienia poglądy od radykała do umiarkowanego polityka centrum. W wyborach do europarlamentu jego strategia okazała się skuteczna, zdobył miejsce w Brukseli. Czy w wyborach ta metoda pomoże mu przekonać do siebie wyborców? Kandydat PiS najwyraźniej liczy, że niewiele osób będzie pamiętało iż jeszcze niedawno wierzył w wybuch w tupolewie, a teraz już nie jest przekonany do tej teorii…