NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Cztery pasty do chleba, które zrobisz w 5 minut z tego co masz w lodówce

  Kiedy słyszymy słowo dieta, najczęściej dostajemy gęsiej skórki. Od razu przed oczami stają nam puste półki lodówki wypełnione po brzegi światłem lub ewentualnie wodą w butelce (koniecznie mineralną). I choć wiemy, że dieta to nie tyle sposób eliminacji niezdrowych produktów ale styl życia w ogóle, nadal trudno nam zmienić tę optykę.

 • Przymierzanie ubrań w sklepowej przymierzalni ma w sobie coś z ekshibicjonizmu. Niby stoi się za kotarą, niby jest intymnie, a jednak od czasu do czasu można dostrzec wścibskie spojrzenia.
  Znana brytyjska marka wprowadza jednopłciowe przymierzalnie

  Przymierzanie ubrań w sklepowej przymierzalni ma w sobie coś z ekshibicjonizmu. Niby stoi się za kotarą, niby jest intymnie, a jednak od czasu do czasu można dostrzec wścibskie spojrzenia. Zwłaszcza kiedy wychodzi się w przymierzanych ciuchach, by obejrzeć się z szerszej perspektywy. Skrępowanie potęguje fakt męskich oczu, które do przymierzalni zawędrowały wraz z partnerką. Lub damskich, które srogim spojrzeniem oceniają spodnie chłopaka. Trudno więc uwierzyć, że znana marka modowa zdecydowała właśnie o wprowadzeniu jednej przymierzalni dla wszystkich płci.

 • Do tej pory usuwanie tatuaży było kosztowne i dość bolesne. Nie dawało również gwarancji pełnego usunięcia niechcianej pieczątki. Wydaje się jednak, że laserowa metoda ich usuwania niedługo odejdzie do lamusa.
  Koniec z bolesnym usuwaniem tatuaży. Już niedługo usuniesz je bezboleśnie w domu

  Najstarsza znaleziona w Europie mumia, tzw Frozen Fritz liczy ponad 5400 lat, a na jej ciele wciąż widniej ponad 60 tatuaży. Nie każdy jednak chce zachować te małe dzieła sztuki na swoim ciele tak długo. Do tej pory ich usuwanie było kosztowne i dość bolesne. Nie dawało również gwarancji pełnego usunięcia niechcianej pieczątki. Wydaje się jednak, że laserowa metoda usuwania tatuaży niedługo odejdzie do lamusa.

 • Psychopaty nic nie wzrusza ani nie porusza, ich emocje są płytkie. Dotyczy to zwłaszcza poczucia wstydu, zakłopotania czy poczucia winy. Rzadko biorą odpowiedzialność za swoje postępowanie, są mistrzami manipulacji będąc jednocześnie bardzo pewnymi siebie
  Odpowiedź na tę zagadkę szybko może pokazać, czy masz cechy psychopaty

  Definicja psychopatii, określa ludzi dotkniętych tym zaburzeniem jako niezdolnych do emocji, uczenia się oraz budowania trwałych relacji z innymi. Dr William Hirstein, w artykule dla "Psychology Today", dookreśla tę definicję, wymieniając dziewięć oznak psychopatii. Psychopaty nic nie wzrusza ani nie porusza, ich emocje są płytkie. Dotyczy to zwłaszcza poczucia wstydu, zakłopotania czy poczucia winy. Rzadko biorą odpowiedzialność za swoje postępowanie, są mistrzami manipulacji będąc jednocześnie bardzo pewnymi siebie. Nawet w sytuacjach, kiedy zostają postawieni pod ścianą. Psychopaci mają problem, by skupić się na wykonywanym zadaniu czy pracy. Szybko tracą nim zainteresowanie. Są do przesady egocentryczni, a ich cele długoterminowe nierealistyczne. Mają również skłonność do przemocy.

 • Temat powiększania ust powrócił za sprawą występu "polskiej Barbie" w "Dzień dobry TVN"
  Polska barbie pokazała swoj usta, o których (nie)marzą kobiety. 4 mity na temat tego zabiegu, które wydają się prawdą

  Mity mają w sobie coś z plotki. Powtarzane z ust do ust, zaczynają żyć swoim życiem by po jakimś czasie urosnąć do miana kompletnej bzdury uchodzącej za prawdę. Czasem niespodziewanie wychodzą jak trup z szafy i elektryzują publiczność od prawej do lewej strony. Tak stało się wczoraj, kiedy internet zelektryzował występ w DDTVN słynnej polskiej Barbie, niejakiej Anelli. Największe, skądinąd całkiem zrozumiałe, negatywne emocje w wyglądzie instagramowej celebrytki wzbudziły jej nienaturalnie wielkie usta.

 • Od dzisiaj zjesz kultowe śniadanie u Tiffany’ego i poczujesz się jak w filmie

  Jeśli zawsze marzyłaś, żeby nonszalancko zjeść śniadanie przed sklepową witryną jednego z najbardziej luksusowych sklepów z biżuterią na świecie, ale zamiast tego, jedyne na co mogłaś sobie pozwolić, to szczyt pośpiechu w przełykaniu croissanta pomiędzy jednym tramwajem a drugim, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Kultowy Tiffany otwiera swoją pierwszą restaurację!

 • Jeśli chcemy być bardziej towarzyscy, powinniśmy się otaczać towarzyskimi osobami, jeśli pewniejsi siebie, osobami, które tę pewność mają w sobie.
  To badanie sprawi, że coachowie stracą rację bytu. Naukowcy sprawdzili, co trzeba zrobić, by stać się tym kim chcemy

  The Harvard Study of Development było prawdopodobnie najdłuższym badaniem życia dorosłych ludzi. Przez ponad 75 lat śledzono losy 724 mężczyzn, rok po roku pytając ich o pracę i rodzinę. Celem naukowców było zbadanie, co tak naprawdę powoduje, że jesteśmy szczęśliwi. Z setek zgromadzonych informacji wyłonił się obraz szczęścia, który ma niewiele wspólnego ze sławą, pieniędzmi czy pracą. Kluczowym czynnikiem wpływającym na subiektywne poczucie szczęścia są dobre relacje z innymi ludźmi oraz ich jakość. Tezę tę rozwija inny zespół naukowców, który pokazuje w jaki sposób zmaterializować osobiste poczucie samorealizacji i szczęścia.

 • Jej pierwowzorem był ramen, jakże modny obecnie japoński rosół z dodatkiem mięsa, makaronu i kilku innych składników. Wymyślona po to, by dożywić japońską ludność początkowo była towarem luksusowym.
  Kiedy ostatni raz jadłeś chińską zupkę? To co, wyjawiamy sprawi, że nie sięgniesz po nią więcej

  Jej pierwowzorem był ramen, jakże modny obecnie japoński rosół z dodatkiem mięsa, makaronu i kilku innych składników. Wymyślona po to, by dożywić japońską ludność początkowo była towarem luksusowym. Jej pomysłodawca, Momo Ando chciał stworzyć produkt, który pomoże zwalczać niedobory żywności po II wojnie światowej. Kilka lat później w Wietnamie powstała firma, która wzorując się na produkcie Ando stworzyła kultową już w Polsce markę i produkt – zupki Vifon. Dzisiaj trudno znaleźć kogoś, kto ich nie próbował. I choć wszyscy ich smakosze zdają sobie sprawę, że nie jest to produkt w pełni naturalny, to rzadko wiedzą jak bardzo może być szkodliwy.

 • THINX jest oparty na technologii dzięki której figi nie przemakają, są odporne na wycieki i jednocześnie chłonne
  To koniec ery tamponów i podpasek. Dzięki temu rozwiązaniu zapomnisz o tym, że masz okres

  Kiedy mowa o miesiączce, myślicie nie tylko o dolegliwościach z nią związanych (ok, nie każda z kobiet ich doświadcza), ale też o niedogodnościach takich jak wymiana tamponów i podpasek, czy pamiętanie o ich zakupie. Osobną kwestią pozostaje kontrolowanie ich nasączenia w trakcie okresu oraz ewentualne konsekwencje w postaci śladów na bieliźnie i ubraniach. Mimo, że wszystkie jesteśmy do tego przyzwyczajone, wciąż czekamy na rozwiązanie, które sprawi, że nasz komfort w trakcie okresu wzrośnie (tak, wiemy że w erze tamponów to sformułowanie brzmi jak eufemizm).

 • U córek, wraz ze wzrostem traumy emocjonalnej związanej z ojcem, rośnie postrzeganie męskiego zainteresowania jako seksualne.
  Ten jeden czynnik znacząco wpływa na seksualność kobiet. Mężczyźni szczególnie powinni wziąć go sobie do serca

  Istnieje wiele socjokulturowych, biologicznych i genetycznych wyjaśnień, dlaczego jedni z nas są bardziej aktywni seksualnie, inni natomiast mniej. Najnowsze badania opublikowane w Journal of Personality and Social Psychology dotyczą kobiet i sugerują, że jednym z czynników, który najsilniej wpływa na ich seksualność jest obecność lub nieobecność ojca w dzieciństwie.