NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Po skończeniu oficjalnej edukacji nowe informacje zdobywamy najczęściej w sposób mniej usystematyzowany.
  10 rzeczy, których dowiedziałam się w 2017. Zadziwiły, ułatwiły życie, albo nie przydały się zupełnie do niczego

  Rok w rok lwia część z nas zasiada na lekkim, posylwestrowym kacu z kartką papieru i snuje fantasmagorie na przyszły rok. Podłoga połyskuje lepiąco, a piętrzące się w szklankach pety, podobnie jak odbicie w lustrze, nie wyglądają apetycznie. No ale przecież ten kolejny z rzędu nienajlepszy rok należało zakończyć po tzw. warunach. Oczywiście warunach roku, bo my dopiero mamy pokazać na co takiego nas stać.

 • Po lewej państwo Petersonowie z synem, po prawej – Kekichowie z córkami.
  Eksperyment "miłość". Dwaj zawodnicy baseballa 40 lat temu zamienili się żonami, dziećmi, a nawet... psami

  Połowa grudnia 1971, w Nowym Jorku dobiega końca przyjęcie bożonarodzeniowe The Yankees, najbardziej utytułowanej drużyny baseballowej wschodniej części American League. Zawodnicy, inwestorzy i ich rodziny powoli zbierają się do domów. Wszyscy są na lekkim rauszu, przyjęcie trwa w końcu od kilku dobrych godzin. Mimo to uwadze kilku gości nie uchodzi, że jeden z miotaczy, Michael Kekich, opuszcza imprezę z Marilyn, żoną innego gracza.

 • Większość prognoz futurologicznych zakładało znacznie szybszy rozwój technologiczny, niż miał potem miejsce.
  Człowiek, który zawodowo prognozuje trendy, zdradza, jak będą wyglądały Święta w 2050 roku

  Kochamy bawić się w przewidywanie przyszłości, niezależnie od tego czy chodzi o wróżby andrzejkowe, odważne wizje rozwoju cywilizacji, czy dyskusję, które z dzieci będzie dentystą, a które harfistą. W trosce o przyszłe losy barszczu z uszkami i perfum pod choinką spotkałam się z Robertem Kostka-Zawadzkim, zajmującym się badaniami marketingowymi i prognozowaniem trendów. Rozmawiamy o tym jaki wpływ miał na nas film „Kevin sam w domu” i czy nasi synowie będą szykowali wigilijną kolację ramię w ramię ze swoimi żonami.

 • Dorota Wellman w obiektywie swojego męża
  Wszyscy zazwyczaj myślą, że "przecież to mnie nie dotyczy". Z Dorotą Wellman rozmawiamy o byciu przyzwoitym człowiekiem

  Chętnie powtarzamy słowa profesora Bartoszewskiego, że warto być przyzwoitymi. Gorzej z odpowiedzią na pytanie co ta staromodna przyzwoitość właściwie oznacza i czy w ogóle jeszcze cokolwiek. Jest jedna i dana na zawsze czy wymaga pracy? Czy zachowanie nie fair można w ogóle logicznie wyjaśnić, czy będzie to tylko próba usprawiedliwienia się? Zastanawiamy się wspólnie z Dorotą Wellman.

 • Chcesz, żeby w Święta było cukierkowo jak na fotce jak ze stocka? Strzeż się nietrafionych prezentów!
  Tych prezentów dziewczynie ani żonie na Święta nie dawaj. Chyba, że chcesz usłyszeć o nich przy okazji kolejnej awantury

  Anka po 15 latach małżeństwa dostała na Gwiazdkę złoty łańcuszek ze znakiem zodiaku (nigdy nie czytała horoskopów, nigdy nie nosiła złota). Z kolei Marysia pod choinką znalazła słonika produkcji chińskiej z podniesioną trąbą. Sama do poszukiwań prezentu dla narzeczonego zaangażowała jego najlepszego przyjaciela i matkę. Chciało się jej wyć. Żałosne? Powierzchowne? Nic z tych rzeczy. Dla lwiej części kobiet prezenty, które dostają od swoich partnerów są sygnałem, na ile są dla nich ważne i czy są w związku słuchane. Nie wierzycie? Zapytajcie znajome kobiety o najgorsze prezenty, jakie dostały od facetów i jak się z tym czuły. Zarzuciliśmy temat dziewczynom w redakcji, a historie ich i ich przyjaciółek zbieramy już od kilku dni. Omawiam te najmniej banalne i najbardziej symptomatyczne.

 • Serial „Kasia i Tomek” był na antenie przez dwa lata – od 2002 do 2004. Rok po zakończeniu emisji Joanna Brodzik została gwiazdą innego hitu stacji – „Magdy M.”
  Będzie remake kultowego serialu „Kasia i Tomek”. W rolach głównych gwiazdki mediów społecznościowych młodego pokolenia

  W 2002 roku TVN zaczął transmitować serial komediowy „Kasia i Tomek”. Format, bardzo nowatorski w polskiej telewizji, bo nieoparty na linearnej fabule i rozwijającej się przez kilkanaście odcinków intrydze, ale na żartach sytuacyjnych i chemii między aktorami, prędko zaczął bić rekordy popularności.

 • Pięć kolejek, czyli o jakieś cztery kolejki za dużo.
  Jak wpłynie na twój nastrój kolejka czystej, a jak dwa piwa z sokiem? Zbadano wpływ poszczególnych alkoholi na emocje

  Z pewnością słyszeliście, że lampka wina jest źródłem naturalnych przeciwutleniaczy, a piwo, jako napój moczopędny przeciwdziała kamicy nerkowej. Oczywiście to pocieszające, o ile z dobrodziejstw napojów wyskokowych korzysta się częściej, niż od święta. Tyle tylko, że podobną dawkę antyoksydantów zapewnia zjedzenie kiści czerwonych winogron, natomiast przepłukać nerki pomoże wypicie większej ilości wody, niż zazwyczaj.

 • Nie last, a first Christmas. Sprawdź jaka piosenka królowała na listach przebojów w twoją pierwszą Wigilię w życiu

  Trendy i gatunki w muzyce zmieniają się w oka mgnieniu. Prześledziłam 25 lat w muzyce, sprawdzając czego słuchaliśmy my, czy raczej nasi rodzice, w Wigilię Bożego Narodzenia od 1967 do 1992. Co ciekawe, sztampowym świątecznym piosenkom jak „Last Christmas” czy „All I Want For Christmas Is You” nigdy nie udało się zdobyć szczytów list przebojów. Znalazły się w niej za to takie ikony popkultury końca XX wieku jak Madonna, George Michael, Michael Jackson, Whitney Houston czy Bee Gees i The Beatles. Jest też kilkoro wykonawców niesłusznie zapomnianych, a także piosenek, których nikt nie podejrzewałby o to, że kiedyś były hitami. Zobaczcie, co leciało w radio, kiedy byliście obślinionymi oseskami. Każdy opis zawiera link do piosenki.

 • Brad Pitt w filmie„Ciekawy przypadek Benjamina Buttona” (2008)
  6 oznak, że jesteś już zgrzybiałym dziadem i to nawet, jeśli metrykalnie masz nie więcej, niż 40 lat

  Jesteśmy społeczeństwem starzejącym się w zawrotnym tempie. Do 2060 roku liczba mieszkańców Unii Europejskiej powyżej 65. roku życia zwiększy się o blisko 60 proc. W Polsce liczba seniorów niemal się podwoi. Nic więc dziwnego, że karierę robią złote myśli w stylu „wiek to tylko liczba” czy „masz tyle lat na ile się czujesz”, których nie powstydziłby się Łukasz Jakubiak, a nawet sam Mateusz Grzesiak.

 • Nóż społecznej dezaprobaty!
  Arm vagina – nowa obsesja w Stanach. Czy i w Polsce kobiety dadzą się zawstydzać zupełnie bez powodu?

  Okazuje się, że mimo fetowanych przez media społecznościowe trendów jak #bodypositivity (pogląd, że każde ciało jest dobre, niezależnie od rozmiaru i powinno być źródłem radości, a nie wstydu) czy #nofilter (pokazywanie zdjęć bez poprawiających wygląd filtrów i bez makijażu, promujące traktowanie make-up’u jako zabawy, a nie maski bez której wstyd się pokazać) lista rzeczy, których kobiety „powinny” się wstydzić nieustannie się wydłuża. A w bonusie staje się coraz bardziej kuriozalna.