Licealistka nową bohaterką prawicy. Zapytała Tuska, dlaczego jest zdrajcą Polski

Maria Sokłowska została nową bohaterką prawicowych serwisów
Maria Sokłowska została nową bohaterką prawicowych serwisów Fot. tvp.pl
Gdy wydawało się, że kampania wyborcza niczym już nie zaskoczy, prawicowe serwisy zaczęły pisać o nowej bohaterce politycznych zmagań. Jest nią Maria Sokołowska, licealistka z Gorzowa Wielkopolskiego. Cóż takiego zrobiła uczennica? Stanęła twarzą w twarz z premierem Donaldem Tuskiem, by „znokautować” go następującym pytaniem: "Panie premierze, dlaczego udaje pan patriotę, a jest pan zdrajcą Polski?".

Z relacji portalu Gorzow24.pl wynika, że zadane przez licealistkę pytanie zmieszało premiera. – Widzę, że macie duże poczucie humoru – powiedział Tusk do stojących przed nim uczniów, po czym odszedł w kierunku pobliskiej restauracji. W gorzowskim lokalu szef rządu pojawił w czwartek, by spotkać się tam z działaczami PO. Na swoich przeciwników, w tym grupkę licealistów, natknął się przed restauracją.

O pytaniu uczennicy zaczęły w piątek pisać serwisy kojarzone z prawą stroną sceny politycznej. O „niemiłej niespodziance”, jaka spotkała premiera w Gorzowie Wielkopolskim, poinformował portal Niezalezna.pl. Temat podchwyciły także Fronda.pl oraz serwis Stefczyk.info, który stwierdził, że „licealistka nokautuje Tuska”.

Młody talent został dostrzeżony nawet przez Jarosława Kaczyńskiego. Podczas konferencji, jaka odbyła się w Lublinie, prezes PiS oznajmił, że Donald Tusk uciekał nie tylko przed stoczniowcami oraz górnikami, ale i "przed licealistką z Gorzowa Wielkopolskiego".


Pytanie uczennicy doszło także do uszu dziennikarzy lokalnego oddziału TVP, którzy zdołali porozmawiać z licealistką o Donaldzie Tusku.

Maria Sokołowska

Dziwny z niego człowiek, nawet nie potrafi się przyznać, że zdradził Polskę w różnych okazjach, że cały czas to robi. Nie mam pojęcia, jak można tak udawać. (…). Chciałam to pytanie zadać, chociaż wiem, że jego nie zmienię. Jednak może jakiś człowiek wejdzie w internet i poszuka, dlaczego ja tak powiedziałam. Może wyszuka, że on zdradził razem z Wałęsą Polskę, jak obalali np. rząd Olszewskiego.źródło: Gorzow24.pl
Trwa ładowanie komentarzy...