NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • Tusk już nie tak hejtowany? Coraz więcej komentujących chce jego powrotu.

  Przeanalizowaliśmy wypowiedzi pojawiające się pod wiadomościami dotyczącymi Donalda Tuska dziś i rok temu. Zmiana jest znacząca.

 • Twój pies u Kaczyńskiego? Zdecydowałbyś się na ten krok, a może łatwiej byłoby Ci zostawić pupila u Kukiza lub Tuska?

  Wakacje już za pasem. Na zaplanowanie udanego urlopu składa się wiele czynników, w tym często najistotniejszy: co zrobić z psem czy kotem? Alternatyw jest wiele, ale co jeśli zdecydowalibyśmy naszego pupila oddać pod opiekę którejś z najważniejszych osób w kraju? Komu z rządzących najchętniej Polacy powierzyliby swojego czworonoga? A kogo woleliby uniknąć? O opinie spytaliśmy ponad 1000 osób. Odpowiedzi padły różne: Duda, Kukiz, Kaczyński, Tusk, Biedroń, Szydło, itd. A Ty na kogo byś się zdecydował?

 • Przeciw, a nawet za!

  Donald Tusk wygłosił w Luksemburgu interesujące przemówienie. Musiało tak być, skoro cytowały go niemal wszystkie ważne media.

 • A gdzie Pana audyt, Panie Tusk?

  Panie Premierze Tusk, czy ma Pan jakieś swoje podsumowanie 8 lat rządów Platformy? Czy żartobliwe komentarze na Twitterze to jedyne, co ma Pan do powiedzenia Polakom?

 • Czy Donald Tusk uciekł z Polski?

  Pan Ryszard Petru był łaskaw zaatakować przewodniczącego Rady Europejskiej uznając, że objęcie przez Donalda Tuska tego stanowiska było ucieczką z Polski.

 • Prymus w oślej ławce

  Przez ostatnie 12 lat jeśli ktoś mówił w Brukseli o Polsce to zwykle dobrze albo bardzo dobrze. Polska zmieniała się niemal na każdym kroku. Szybko zauważono nie tylko nasz wzrost gospodarczy (niezależnie czy w Europie szalał kryzys czy biznes rósł jak na drożdżach) ale także bardzo dobre wyniki związane z wykorzystaniem środków europejskich czy sukces reformy edukacyjnej potwierdzony badaniami niezależnych instytucji międzynarodowych. Do tych sukcesów doszły też sprawy prestiżowe, które przecież w Polsce bardzo lubimy – Jerzy Buzek został pierwszym od czasów upadku żelaznej kurtyny przewodniczącym Parlamentu Europejskiego jako przedstawiciel „nowej Europy” a przed rokiem przewodniczącym Rady Europejskiej został polski premier, Donald Tusk. To tylko potwierdzało naszą dobrą passę. Było zatem dobrze, ale się właśnie skończyło.

 • Dwa wywiady

  Jednego udzielił Donald Tusk w "Polityce", a drugiego Leszek Miller w "Polska The Times". W naturalny sposób sięgnąłem po nie, aby zobaczyć, czy dwóch znaczących polityków ma jakąś wizję przyczyn upadku systemu, który na różnych pozycjach wspólnie budowaliśmy przez ostatnie 25 lat. Takich odpowiedzi nie znalazłem. U Tuska jest natomiast kilka obserwacji, które trącą obłudą.