Kino Femina zostanie zlikwidowane. Na jego miejscu stanie Biedronka. "Kultura przegrała"

Kino Femina zostanie zlikwidowane. Na jego miejscu powstanie sklep sieci Biedronka
Kino Femina zostanie zlikwidowane. Na jego miejscu powstanie sklep sieci Biedronka Fot. Krzysztof Miller / Agencja Gazeta
To już pewne. Warszawskie kino Femina zostanie zlikwidowane. Na jego miejscu powstanie sklep sieci Biedronka. Ostatni seans filmowy 75-letnie kino Femina zorganizuje 21 września. Pokaże wtedy opowiadające o Powstaniu Warszawskim „Miasto 44”.

Ostatni pokaz filmu Jana Komasy rozpocznie się 21 września o 21:30. Po zakończeniu projekcji kino Femina zostanie zamknięte.

– Rozpocznie się demontaż sprzętu, wyprowadzka i likwidacja kina, a na końcu kino zostanie zburzone. Wszystko po to, by w miejscu kina Femina powstał… sklep Biedronka. To wstyd i hańba dla Warszawy – napisali pracownicy kina. Ich oświadczenie zostało wywieszone przy wejściu do Feminy.
– Chciwość, pazerność i zwykłe barbarzyństwo zwyciężyły. Kultura przegrała, poległa. Zamiast codziennej uczty filmowej, będą pasztety i inne bzdety w codziennie niskich cenach. (…) Po II Wojnie Światowej Femina zaczęła od "Zakazanych piosenek". Skończy "Miastem 44" – dodali pracownicy.

Przeciwko likwidacji kina protestowali na Facebooku internauci. Profil „NIE dla Biedronki w miejscu kina Femina” zdobył ponad 13 tysięcy „polubień”.

Sprawą kina zajęła się także prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. – Podjęliśmy rozmowy z Biedronką na temat możliwości zachowania funkcji kulturalnych w tym budynku – taki komunikat pojawił się na facebookowym profilu Gronkiewicz-Waltz pod koniec lipca. Jak widać, rozmowy zakończyły się fiaskiem.

źródło: Wawa Love
  • ZOBACZ TAKŻE:
  • Kino
Trwa ładowanie komentarzy...