Papież Franciszek do matek w Kaplicy Sykstyńskiej: "śmiało karmcie piersią swoje pociechy"

Papież Franciszek zachęcał w niedzielę matki do nieprzejmowania się okolicznościami towarzyszącymi karmieniu piersią.
Papież Franciszek zachęcał w niedzielę matki do nieprzejmowania się okolicznościami towarzyszącymi karmieniu piersią. Fot. Giulio Napolitano / Shutterstock.com
W trakcie mszy w Kaplicy Sykstyńskiej papież Franciszek zaapelował do matek noworodków, aby nie zważały na okoliczności towarzyszące karmienia swych dzieci. – Jeśli zajdzie taka potrzeba, śmiało karmcie piersią swoje pociechy – powiedział papież.

– Matki, dawajcie dzieciom mleko, nawet teraz jeśli płaczą lub są głodne – mówił Franciszek apelując do matek, aby nie przejmowały się okolicznościami karmienia swych pociech, bo najważniejsze jest ich dobro.

Według niektórych opinii karmienie piersią w miejscach publicznych wywołuje zgorszenie. Tymczasem papież zachęcał w niedzielę matki do karmienia nawet w czasie odprawianego przez siebie nabożeństwa w Kaplicy Sykstyńskiej.

Według agencji Ruetera, Franciszek celowo zamienił w czasie nabożeństwa frazę "dawajcie im mleko", którą pierwotnie zamieszczono w tekście homilii, na sformułowanie "karmcie piersią".

Przy okazji papież ochrzcił 33 noworodki - wszystkie będące dziećmi pracowników Watykanu. Franciszek prosił też wiernych o modlitwę za kobiety, które mają trudności z wyżywieniem własnych dzieci.

Źródło: TVPInfo
Trwa ładowanie komentarzy...