Incydent na spotkaniu z prezydentem. Ochrona wyniosła mężczyznę, a prawica próbuje rozpętać nową "aferę taśmową"

Nagranie sugeruje, że interweniujący ochroniarze usiłowali zatkać mężczyźnie usta
Nagranie sugeruje, że interweniujący ochroniarze usiłowali zatkać mężczyźnie usta Fot. Polskie Radio Rzeszów / youtube.com
Bronisław Komorowski gościł w piątek w Rzeszowie, gdzie odwiedził 21. Brygadę Strzelców Podhalańskich oraz miejscowy uniwersytet. Prawicowe portale nie skupiają się jednak na podpisanym tam projekcie ustawy o wspieraniu innowacyjności, ale na interwencji ochroniarzy, którzy w zdecydowany sposób obezwładnili mężczyznę zakłócającego spotkanie z prezydentem.

Prawica zarzuca ochroniarzom, że potraktowali mężczyznę bestialsko. – Czy pokolenie „Solidarności” walczyło o to, by BOR zaklejał Polakom usta taśmą? – pytał na Twitterze poseł Przemysław Wipler.

Próba wywołania kolejnej „afery taśmowej” to jednak pobożne życzenia. Służby wprawdzie zareagowały, ale taśmy nie używał, o czym informuje rzecznik BOR mjr Dariusz Aleksandrowicz.
Incydent został nagrany przez rzeszowski oddział Polskiego Radia. Reporter rozgłośni nie mógł utrwalić całej interwencji ochrony, bowiem został poproszony o oddalenie się. Najwięcej kontrowersji wywołało zachowanie jednego z ochroniarzy, który zdawał się zasłaniać obezwładnionemu mężczyźnie usta.
Polskie Radio Rzeszów donosi, że zakłócona została także wizyta Komorowskiego w Dębicy. Tam prezydentowi przeszkadzali członkowie Młodzieży Wszechpolskiej, którzy wykrzykiwali między innymi: „gdzie jest szogun?”.

Prezydent stawia na innowacyjność
Podczas spotkania na Uniwersytecie Rzeszowskim Komorowski podpisał projekt ustawy, która ma pobudzić polską innowacyjność. Prezydent proponuje miedzy innymi, by przedsiębiorstwa skupiające się na innowacyjnych przedsięwzięciach były zwalniane z CIT oraz mogły korzystać z ulgi podatkowej na prowadzenie działalności badawczo-rozwojowej.

– Trzeba mówić o tym, co zrobić, aby zapewnić dalszy wzrost gospodarczy, bo wzrost gospodarczy jest drogą do utrzymania i zwiększenia dobrobytu w Polsce – zaznaczył prezydent.
Prezydent.pl

Prezydencki projekt ustawy o wspieraniu innowacyjności zakłada:

– Zwolnienie z CIT przedsiębiorstw inwestujących wyłącznie w innowacyjne przedsięwzięcia;

– Wprowadzenie ulgi podatkowej na prowadzenie działalności badawczo-rozwojowej (B+R) w Polsce. Przedsiębiorcy bez względu na wynik prowadzonych badań będą mogli odliczyć od przychodów 120% poniesionych nakładów badawczo-rozwojowych w przypadku dużych firm oraz 150% w odniesieniu do firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw;

– Możliwość wnoszenia do spółki jako nieopodatkowanego wkładu także własności intelektualnej w zamian za udziały;

– Umiędzynarodowienie polskiego szkolnictwa wyższego i otwarcie się na doktorantów niestacjonarnych spoza UE.źródło: Polskie Radio Rzeszów
Trwa ładowanie komentarzy...