Frasyniuk: Kukiz nie ma pomysłu na państwo. Jesienią wyjdzie z hasłem "zabić ich wszystkich"

Władysław Frasyniuk wzywa do znalezienia alternatywy wobec ruchu Pawła Kukiza.
Władysław Frasyniuk wzywa do znalezienia alternatywy wobec ruchu Pawła Kukiza. Fot. Mieczysław Michalak / Agencja Gazeta
– Czekają nas trudne czasy – mówił Władysław Frasyniuk we wtorkowych "Faktach po Faktach" na antenie TVN24. Zdaniem popularnego komentatora polskiej sceny politycznej, z największą uwagą trzeba dziś obserwować już nie prezydenta-elekta Andrzeja Dudę, a "głównego rozgrywającego Pawła Kukiza". – On jesienią wyjdzie z hasłem "zabić ich wszystkich" – oceniał Frasyniuk.

Zdaniem Władysława Frasyniuka, najbliższe miesiące kampanii przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi będą przebiegały pod dyktando zaciekłych ataków Pawła Kukiza na dotychczasowych graczy na scenie politycznej. Legendarny działacz opozycji w czasach PRL-owskiego reżimu ocenia, że to zmobilizuje też PiS do jeszcze większej agresji przeciw PO. Dla ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego jedyną szansą na wygranie z Kukizem może być bowiem stanie się opcją jeszcze bardziej bezkompromisową niż tzw. antysystemowcy.

We wtorkowych "Faktach po Faktach" Władysław Frasyniuk wyraził obawę, iż rywalizacja Kaczyńskiego i Kukiza na najbardziej zaciekłe ataki może tylko pogłębić podziały w społeczeństwie, które dotąd spowodowane były walką między PiS a PO. – Mam wrażenie, że Paweł Kukiz nie ma pomysłu na państwo. Wobec Kukiza musi pojawić się alternatywa – mówił Frasyniuk.

Jego zdaniem, dobrą alternatywą dla Pawła Kukiza będzie polityk równie niezadowolony ze status quo, ale jednocześnie mający za sobą jakieś sukcesy w życiu publicznym i przede wszystkim konkretne pomysły na Polskę. Na to, co można zrobić, by było lepiej, a nie tylko, co można zniszczyć.


We wtorek Władysław Frasyniuk skomentował również obecną formę Platformy Obywatelskiej, która przegrała pierwsze wybory od ośmiu lat. – Platformy nie ma już od momentu, gdy odszedł do Brukseli Donald Tusk – stwierdził. – To była partia silnego przywództwa Donalda Tuska. On zostawił po sobie spaloną ziemię – podkreślał.
Trwa ładowanie komentarzy...