Takiej profrekwencyjnej akcji jeszcze nie było! Uber będzie za darmo woził na głosowanie 25 października

Firma Uber organizuje wielką wyboczą mobilizację. Uczestnikom akcji #JadęNaWybory zapewni darmowy dojazd na głosowanie 25 października!
Firma Uber organizuje wielką wyboczą mobilizację. Uczestnikom akcji #JadęNaWybory zapewni darmowy dojazd na głosowanie 25 października! Fot. Uber
Różne były już w kampanie, którymi próbowano wyciągnąć Polaków na wybory, ale z ich skutecznością bywało kiepsko. W tym roku o frekwencję w największych miastach Polski zamierza tymczasem zadbać... Uber. I wiele wskazuje na to, że do urn przyciągnie więcej osób niż wszystkie dotychczasowe kampanie obywatelskie razem wzięte.

Bo w ramach akcji #JadęNaWyobry Uber po prostu chce za darmo Polaków na głosowanie dowozić. Ten pomysł pojawił się po tym, gdy w sierpniu firma zleciła IPSOS badanie, z których wynikło, iż prawie 80 proc. klientów Uber to brało udział w poprzednich wyborach parlamentarnych, 70 proc. wzięło udział w wyborach samorządowych, ponad 40 proc. głosuje nawet w sprawie budżetów partycypacyjnych.
Jak zatem widać, bardziej troszczą się oni o państwo niż przeciętny Kowalski. W tegorocznych wyborach nagrodę za to mają dostać jednak nie tylko oni, ale i ich przyjaciele.

Jak działa akcja #JadęNaWybory?


Od najbliższej soboty, 17 października, do momentu zakończenia wyborów, Uber zachęca swoich użytkowników do przekazywania znajomym aż 50 zł na darmowy przejazd do urn wyborczych. W momencie kiedy polecona osoba wykorzysta swój kod, także użytkownik przekazujący go otrzyma 50 zł na darmowy przejazd w Uber. Spersonalizowanym kodem przypisanym do każdego użytkownika można się dzielić ze znajomymi w mediach społecznościowych, dopisując #jadenawybory w treści każdego postu i mobilizować tym samym innych do obywatelskiej postawy.


Źródło: Informacja prasowa
Uber poinformował naTemat, że o frekwencję chce zadbać dodatkowo umieszczając w swojej aplikacji bazę z adresami wszystkich komisji wyborczych. To efekt współpracy z serwisem obywatelskim MamPrawoWiedziec.pl, dzięki któremu właściwe miejsce do zamówienia kursu w ramach #JadęNaWybory będzie można znaleźć po kilku kliknięciach.

Kto jeszcze Uber nie zna, temu przypominamy, że to firma, która łączy użytkowników aplikacji z kierowcami, którzy korzystają z platformy w czasie rzeczywistym, aby współdzielić swój przejazd z innymi. Działa już w 330 miastach w 60 krajach świata. W Polsce ich oferta dostępna jest w Warszawie, Krakowie i Trójmieście.

Napisz do autora: jakub.noch@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...